ForumForum  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 A ndikon muzika(dmth tekstet e kengeve) ne jeten e adoleshenteve?(sidomos kenget metal ose hard rock)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
A.N.I.

avatar

Numri i postimeve : 348
Age : 25
Registration date : 20/02/2008

MesazhTitulli: A ndikon muzika(dmth tekstet e kengeve) ne jeten e adoleshenteve?(sidomos kenget metal ose hard rock)   19/5/2008, 3:41 am

para ca ditesh ne shkoll po shikonim nje video per Merilyn Manson ( me falni nese e kam shkruajtur gabim emrin)..prinderit ne nje shkolle te amerikes e akuzonin per vrasjen e 12 adoleshenteve nga nje nxenes i shkolles,dhe thonin se tekstet e kengeve te atij ndikojne ne jeten e adoleshenteve,dhe kto lloj tekstesh duhen ndaluar dhe jan te rrezikshem...A mendoni se kan te drejte????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
A.N.I.

avatar

Numri i postimeve : 348
Age : 25
Registration date : 20/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ndikon muzika(dmth tekstet e kengeve) ne jeten e adoleshenteve?(sidomos kenget metal ose hard rock)   19/5/2008, 3:45 am

un mendoj se jo....nuk mund te akuzohen kengetaret per lajthitjen e adoleshteve,sidomos amerikane........te njejtat kenge dhe tekste transmetohen ne gjith boten,per te mos folur per ne Gjermani qe eshte zemra e metalit dhe rockut,dhe vetem ne USA ndodhin kto lloj vrasjesh nga adoleshentet ku i vihet faji kengeve...dhe s'besoj se kjo ka te beje me tekstet.ka te beje me mentalitetin dhe lirine qe kan adoleshentet ne vende te ndryshme...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
jurgeni

avatar

Numri i postimeve : 1432
Age : 26
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: A ndikon muzika(dmth tekstet e kengeve) ne jeten e adoleshenteve?(sidomos kenget metal ose hard rock)   19/5/2008, 5:39 pm

ai marlyn manson eshte fresk fare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
jurgeni

avatar

Numri i postimeve : 1432
Age : 26
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: A ndikon muzika(dmth tekstet e kengeve) ne jeten e adoleshenteve?(sidomos kenget metal ose hard rock)   19/5/2008, 5:39 pm

robi ma fresk ne bote ai eshte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
A.N.I.

avatar

Numri i postimeve : 348
Age : 25
Registration date : 20/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ndikon muzika(dmth tekstet e kengeve) ne jeten e adoleshenteve?(sidomos kenget metal ose hard rock)   19/5/2008, 10:08 pm

pse??ai ne rregull me duket mua,,,te pakten ne rregull me veten e vet Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_metallica

avatar

Numri i postimeve : 1517
Age : 27
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Re: A ndikon muzika(dmth tekstet e kengeve) ne jeten e adoleshenteve?(sidomos kenget metal ose hard rock)   19/5/2008, 11:41 pm

te mu fare !
textet dmth

mgjth fiksohem mbas ca kengeve ndonjeher se i pershtaten gjendjes time

grupi Skillet 1her
paraqiste ne cdo kenge gjendjen time para 2 javesh haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
JennY_Valo

avatar

Numri i postimeve : 424
Age : 26
Registration date : 20/02/2008

MesazhTitulli: Re: A ndikon muzika(dmth tekstet e kengeve) ne jeten e adoleshenteve?(sidomos kenget metal ose hard rock)   20/5/2008, 6:44 pm

po ndikojne ndonjeher sidomos kur jam ne kulmin e pesimizmit.
pikerisht ai m. manson me textet e veta me ben si pesimiste mua dhe une pikerisht textet e tij degjoj se me pelqejn.haha jo po ai i pershtatet ndonjeher realitet tim vl.
me verte qe muzika ndikon, te pakten tek mua, por esht vetem ceshtje minute se pastaj nuk pyes as per kenge e as per njeri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A ndikon muzika(dmth tekstet e kengeve) ne jeten e adoleshenteve?(sidomos kenget metal ose hard rock)   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A ndikon muzika(dmth tekstet e kengeve) ne jeten e adoleshenteve?(sidomos kenget metal ose hard rock)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arkiva e forumit :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: