ForumForum  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shkruaj nje poezi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
**ViCtOrY**

avatar

Numri i postimeve : 123
Age : 29
Registration date : 29/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   17/3/2008, 2:04 am

Me fal po thjesht bera nje sqarim te vogel. Jam thjesht njohese e mire e gjuhes shqipe asgje me shume asgje me pak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
del pieroNumri i postimeve : 234
Age : 28
Registration date : 04/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   17/3/2008, 2:09 am

hajt naten e mire pra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mikona

avatar

Numri i postimeve : 181
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   18/3/2008, 12:20 am

bobo car paskeni qen, miiiiire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pablo_escobar

avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 28
Registration date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   18/3/2008, 11:18 am

del piero shkruajti:
po ti kush je re zysh gjergji
ske ftyre te flasesh per nje gjeni te letersise si pr.gjergji,mire?ti e di mire pse.dhe gjithashtu ta krahasosh me keto poetet ketu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pablo_escobar

avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 28
Registration date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   18/3/2008, 8:28 pm

KUR ME DHIMBTE KOKA PER TY.........

dikur.................
isha si nje cope akulli,
qe prekja ne valim,
e nuk shkrihesha.

nje dite preka diellin tim,
mu desh dhe mua te perkulesha
te shtrihesha....

Isha si gur i forte,
beja cdo gje e s'ndieja faj,
tani me mjafton vec shikimi yt,
si femije filloj te qaj.

eshte e kote te vazhdoj keshtu
se po me lodhet zemra ime,
se s'rri dot te pres ketu,
qe te humbas n'ato shikime.

per ty u bera gjithcka
.......e tani poet......
pune e mire kjo per 'ate'
qe si une rri e pret...

por ne ditet e sotme
ka marre fund poeteria
keshtu ndjenjen time
le ta trete perjetesia......

te dua.......kete se mohoj
eshte e vetmja e vertete
nje nga shancet qe ngurroi
te ma plotesoi kjo jete e shkrete
......................te ma plotesoje....
TE JEMI BASHKE.....................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El_ninjo

avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 28
Registration date : 01/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   18/3/2008, 8:33 pm

bravo e ke qa.e ke ba ne koh rekord per 15 minuta .
te vjen keq ta merr borxh sa tja coj njeres


Edituar pėr herė tė fundit nga El_ninjo nė 19/3/2008, 3:26 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gjimnazistet.tk
Ferrari

avatar

Numri i postimeve : 162
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   18/3/2008, 8:57 pm

hallall o deputet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pablo_escobar

avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 28
Registration date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   19/3/2008, 3:21 pm

kete poezi ia dedikojt ''askujt''
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
devil princessNumri i postimeve : 1067
Age : 26
Registration date : 10/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   19/3/2008, 3:24 pm

KU ISHE ?
MRENA NSHISHE
ME CA DOLE?
ME ROVOLE
CA VRAVE?
NJE DHELPER
PO TJETER?
NJE KETER
PO ME?
ASGJE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pablo_escobar

avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 28
Registration date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   24/3/2008, 2:02 pm

devil princess shkruajti:
KU ISHE ?
MRENA NSHISHE
ME CA DOLE?
ME ROVOLE
CA VRAVE?
NJE DHELPER
PO TJETER?
NJE KETER
PO ME?
ASGJE
kam nje mace ne shtepi
as me ha ,as me pi
VAZHDOJE TI D.PRINCESS SE E NJIHKE MIRE KETE GJINI LETRARE.HAHAHAHAH
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GLADIATORI_VERDHEBLU_ULTR

avatar

Numri i postimeve : 27
Age : 28
Registration date : 09/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   9/4/2008, 11:43 pm

Zhgenjim!
Te dua i thashe diellit ne mengjes
nje re ma mbuloi
Te dua i thashe lules ne lendine
nje ere e marre ma rrezoi
Te dua i thashe gurit mjekerrthinjur
U ngrit kokes me qelloi
Te dua i thashe zogut mbi dege
hapi krahet fluturoi
Te dua i thashe lumit sydallgezuar
u tha s'e di ku shkoi
Te dua i thashe dhelpres se qiellit
nje yll ziliqar s'ma leshoi
Te dua i thashe vajzes
Iku shpatit te endrres s'me degjoi
E thashe me vehte " C'zhgenjim"
Mbeta vec me lotin tim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GLADIATORI_VERDHEBLU_ULTR

avatar

Numri i postimeve : 27
Age : 28
Registration date : 09/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   9/4/2008, 11:44 pm

Zemra ime tulle.
Zemra jote llac.
Dashuria jone.
Pallat 15-te katsh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel

avatar

Numri i postimeve : 57
Age : 29
Registration date : 16/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   20/4/2008, 12:21 pm

Si te gjithe gjerat e bukura
e shkurter eshte edhe dashuria
mjafton vec pak ta prekesh
dhe iken gjithe magjia

Ndaj o lexuesi im
ti fort mos dashuro,
se jeta te fal trishtim
se veten kot lendo.

Mos duaj me shume se veten
se jeten, ti mos duaj
shteg mos i ler hapur
se per te do jesh i huaj.

Me te vertet ta duash
po jo deri ne dhimbje, lendim
se cdo cast po te vuash
sdo quhesh njeri, por trishtim

Koto qe ju thash ti zbatoni
per ju i shkrova miqt e mi
qe si un mos ta pesoni
por te keni lumturi.

E dini ku gabova ?
gjithnje fala e dhash shume,
gjithcka per te lejova
syte mbylla e fjeta gjume.

E dini pastaj se c'mora ?
lot, dhimbje e ftohtesi.
degjova te me thonin "e gjora"
me meshir me shikonin o njeri.

Ndaj o lexuesi im
kur dikush te rrefen se te do
kerko fakte, veprim
dhe me pas beso.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel

avatar

Numri i postimeve : 57
Age : 29
Registration date : 16/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   20/4/2008, 12:22 pm

sot po shkruaj per ty jeta ime
fjalet qe dalin nga zemra ime po shkruaj
thelle jam zhytur ne kujtime
e nga malli e dashuria po vuaj
ti me bere poete ne dashuri
ti me bere te shkruaj vargje
per ty thur gjith jeten poezi
per ty qe zemren ma kenaqe
le te behet himn kjo poezi
dhe ne cdo moment te jetes
ka per te qen nje mrekulli
ah,sikur ta dije sa te dua
se sa shum me mungon
cdo cast qe rrije me mua
se zemra zemren kerkon
po ta le kete kujtim ne vargje
qe gjtihmon ta lexosh
edhe kur te jem larg nder varre
te vish e te ma kendosh!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel

avatar

Numri i postimeve : 57
Age : 29
Registration date : 16/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   20/4/2008, 12:23 pm

Perse me kujton,
tek mendja jote jam gjithmone?
Perse, perderisa je shume larg,
deshiron te me kesh prane?

Perse vendose qe te ikje dhe
si nje send te pavlershem me braktise,
e tani kerkon te jemi si me pare.

Gjithmone me thua, te mos ndryshohem,
te jem ai qe isha me pare, po ca kujton
se une jam, nje robot pa ndjenja e pa gjak?

Jam dhe une si gjithe te tjeret, nje njeri
i parendesishem, qe ti e hodhe si nje leter,
si te mos isha i leverdisshem.

Ti as falje s'meriton, se ke bere shume gabime,
por prape pretendon qe une mos te ndryshoj,
si skllavi yt gjithmone do jetoj?

Lamtumire po te them, me mos eja ne kete vend,
sepse sjell rrezik dhe mekat,te lutem me mos me bezdis,
por me le rehat.

Mjaft te durova, ty dhe lojrat e tua, ti je dinake,
dhe njekohesisht shume e zgjuar, i ben veprimet me
paramendim, cdo hap i yti e ka nje synim,
ndersa une qendroj i heshtur, naiv dhe i shkrete,
por tani nuk jam ai qe isha, e ke kuptuar dhe vete.

Nje parandjenje te flet per ndryshimin tim dhe
ti perpiqesh te me lajmerosh, por dije e dashur,
se tani eshte shume vone, jemi shume te vegjel
ne kete bote, pra po te them LAMTUMIRE,
se MIRUPAFSHIM s'te them dot!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel

avatar

Numri i postimeve : 57
Age : 29
Registration date : 16/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   20/4/2008, 12:24 pm

Shko se dikush tjeter po te pret
Shko se nje zemer tjeter te therret
Shko e me le vetem te vuaj ...
Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
Shko e me le vetem te qaj
Shko sepse ti nuk ke faj ...
Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
Une do te rri ketu te digjem e te tretem
Shko se e tille eshte kjo bote
Shko e mos derdh asnje lot...
Shko e prape me duaj
Shko por lamtumire mos me thuaj ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel

avatar

Numri i postimeve : 57
Age : 29
Registration date : 16/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   20/4/2008, 12:24 pm

Perseri ne vetmi
Per ty i shkrova gjithe keto poezi
Sepse mendja tek ty me rri
Sa here emrin tend une kujtoj
Nje buzeqeshje e dhuroj

Asnje nate gjumi nuk me ze
Mendoj perse jam e tille
Perse nuk mundem te fle
Arsyea eshte nuk te kam thene
"Naten e mire"

Une cdo nate peshperis
Naten e mire shpirt
Gjume te embel
Zoti te bekofte
Edhe ne mengjes te gezuar te te zgjofte

Drita e diellit kur shkelqen
Dashurine time per ty e perciell
Por tani as vete se di
Ne c'menyre te sillem me ty

Fjalet e tua
Nuk i dua
Sepse ato
Nuk jane per mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel

avatar

Numri i postimeve : 57
Age : 29
Registration date : 16/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   20/4/2008, 12:25 pm

Sa t'kam dashur, s'me besoje
Ti dashnine s'ma vlersoje
Sot me lutesh e pendohesh
Te kam xhan dhe te dua
Veē me ty du me jetua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel

avatar

Numri i postimeve : 57
Age : 29
Registration date : 16/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   20/4/2008, 12:25 pm

Here pas here ti leshoja syte
se ne zemren time kishte lindur nje dashturi e re,
nje dashurin e re kishte berthamosur si nje fryt,
sic po rritej sa here qe ishe afer,
sic po te dashuroj hala dhe nga largesia,
nga ky siklet jam bere si femija,
Si nje femije qe e do gjith boten per vete
une pa ty jam si nje e shkrete.
Hajde pra dhe me rri afer,
hajde tani mos mu largo,
se nje pasion si ky se gjen kudo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel

avatar

Numri i postimeve : 57
Age : 29
Registration date : 16/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   20/4/2008, 12:27 pm

Nese per ty kam qene dicka...
Atehere perpiqu mos t'me humbasesh,
nese per ty kam qene gjithcka,
perpiqu e dashur ne endrra te me hasesh,

Sepse tani distanca na ndan,
rruge te pafundme ne horizontin tone u hapen..
Ndonese jemi afer gjeografikisht,
mijera kilometra na ndajne fatkeqesisht.

Por nese per ty s'isha asgje, thjesht nje qenie njerezore,
e parendesishme ne kete jete mizore,
atehere ti mos me kujto, nese une vdes, mos me vajto.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DarkAngel

avatar

Numri i postimeve : 57
Age : 29
Registration date : 16/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   20/4/2008, 12:28 pm

Lamtumire

Lamtumire pergjithmone
dy zera po thojne ngadale
pastaj pikuan ca lote mbi faqe
se syte po qajne me mall

Lamtumire plot vuajtje e dhimbje
dy zera i than njera-tjetres
si lejuan te ishin te lumtur
prandaj i dhane fund jetes

Lamtumire, si heshte ne zemer
zemrat e tyre shporoi
i vrau vetem nje flal
nga kjo bote i largoi.
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Kitty

avatar

Numri i postimeve : 101
Age : 26
Registration date : 29/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   26/4/2008, 1:54 pm

He broke your heart
He took your soul
You're hurt inside
Because there's a hole
You need some time
To be alone
Then you will find
What you always know

I'm the one who really loves you baby
I've been knocking at your door

As long as I'm living, I'll be waiting
As long as I'm breathing, I'll be there
Whenever you call me, I'll be waiting
Whenever you need me, I'll be there

I've seen you cry
Into the night
I feel your pain
Can I make it right
I realized there's no end inside

Yet still I'll wait
For you to see the light

I'm the one who really loves you baby
I can't take it anymore

As long as I'm living, I'll be waiting
As long as I'm breathing, I'll be there
Whenever you call me, I'll be waiting
Whenever you need me, I'll be there

You are my only I've ever known
That makes me feel this way
Couldn't on my own
I want to be with you until we're old

You have the love you need right in front of you
Please come home

As long as I'm living, I'll be waiting
As long as I'm breathing, I'll be there
Whenever you call me, I'll be waiting
Whenever you need me, I'll be there
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Kitty

avatar

Numri i postimeve : 101
Age : 26
Registration date : 29/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   26/4/2008, 2:01 pm

She's taking her time making up the reasons
To justify all the hurt inside
Guess she knows from the smiles and the look in their eyes
Everyone's got a theory about the bitter one


They're saying, "Mamma never loved her much"
And, "Daddy never keeps in touch"
"That's why she shies away from human affection"


But somewhere in a private place
She packs her bag for outer space
And now she's waiting for the right kind of pilot to come
And she'll say to him...


I would fly you to the moon and back if you'll be
If you'll be my baby
Got a ticket for a world where we belong
So would you be my baby?


She can't remember a time when she felt needed
If love was red then she was color-blind
All her friends they've been tried for treason
And crimes that were never defined


She's saying, "Love is like a barren place
And reaching out for human faith is
Is like a journey I just don't have a map for"


So baby's gonna take a drive and
Push the shift to overdrive
Send a signal that she's hanging all her hopes on the stars
What a pleasant dream...


I would fly you to the moon and back if you'll be,
If you'll be my baby
I've got a ticket for a world where we belong
So would you be my baby?


Mamma never loved her much
And Daddy never keeps in touch
That's why she shies away from human affection


But somewhere in a private place
She packs her bag for outer space
And now she's waiting for the right kind of pilot to come
And she'll say to him...


I would fly you to the moon and back if you'll be,
If you'll be my baby
I've got a ticket for a world where we belong
So would you be my baby?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Kitty

avatar

Numri i postimeve : 101
Age : 26
Registration date : 29/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   26/4/2008, 2:15 pm

Wer zu Lebzeit gut auf Erden
wird nach dem Tod ein Engel werden
den Blick gen Himmel fragst Du dann
warum man sie nicht sehen kann

Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben angst und sind allein

Gott wieb ich will kein Engel sein

Sie leben hinterm Sonneschein
getrennt von uns unendlich weit
sie mьssen sich an Sterne krallen
damit sie nicht vom Himmel fallen

Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben angst und sind allein

Gott wieb ich will kein Engel sein

Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben angst und sind allein

Gott wieb ich will kein Engel sein
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
noĒjaNumri i postimeve : 15
Age : 27
Registration date : 18/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   4/5/2008, 10:17 am

La scuola

La scuola e come una puttana
Tuti ci vanno, ma nessuno la ama

......................................................

Vivi la vita come puoi
perche come vuoi non puoi

.....................................................

Do te duash dikur
Do te duash dikend
Por kurre askend
Si dikur dikend

.......................................................

Look at yourself
through my eyes
you will see
the paradise
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shkruaj nje poezi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arkiva e forumit :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: