ForumForum  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shkruaj nje poezi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutoriMesazh
azrael

avatar

Numri i postimeve : 752
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   7/5/2008, 6:17 pm

ouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pablo_escobar

avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 28
Registration date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   11/5/2008, 8:41 pm

ka dite qe koha eshte vrenjtur
presim te linde dielli
se di a do linde me.
(a.podrimja kur kosova ishte ne lufte)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
A.N.I.

avatar

Numri i postimeve : 348
Age : 26
Registration date : 20/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   19/5/2008, 11:45 pm

ato poezite e dark angel ishin fantastike
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
A.N.I.

avatar

Numri i postimeve : 348
Age : 26
Registration date : 20/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   26/5/2008, 10:28 pm

AI_CUNI_ATJE shkruajti:
VAJZA DJALI & DROGAVajza 17 vjecare tmerresisht dinte te dashuronte,
dhe djali 20 vjecar dinte t'ja vleresonte.
Vajza e donte aq shume sa per te falte gjithcka,
dhe djali e donte, po vajzes kurre nuk ja tha.
Po djali ne zemer mbante nje sekret,
qe nuk ja tha as te dashures se vet.
Vajza ia falte gjithe dashurine,
por djali tek droga gjente qetesine.
Sekretin e djalit vajza s'e kish zbuluar,
qe djali drogohej ajo s'e kish kuptuar.
Dhe ditet iknin,iknin nje nga nje
dhe djali keqesohej, keqesohej gjithmone e me.
por dhe per djalin erdhi nje dite e mallkuar,
vajza zbuloi sekretin kur i pa shenjat ne duar.
Ia mohonte djali"-asgje s'eshte e vertete,mos i beso syve,besome mua qe te dua perjete"

Vajza me lot ne sy nga djali u largua,
ai e ndoqi nga prapa falje per ti kerkuar.
"-lerme te qete-i tha vajza,-me mos me kerko
lerme te qete te lutem,ne verte me do.
-Te lutem mos vrapo,te lutem ti ndalo
Pritme e dashur te them vec nje fjale..."

…vajza djalin nuk e degjonte
me lot ne sy ajo vetem vraponte…

"-Kujdes-bertiti djali -kujdes,nje makine!"
Por vjaza se degjoi, nuk e ndaloi shpejtesine.
Frenat shoferi dot nuk i ndaloi,
mbi vajzen shkelen ato dhe ajo ze me s'leshoi.
te gjithe u mblodhen mbi vajzen e shkrete
te gjithe po ulerinin per ate jete,
ate jete qe vdiq nga e shkreta dashuri.

‘Ah-tha vajza,-sa e veshtire qenka kjo jete
ta dish sa te kam dashur... te kam dashur vertete.
Duhet te mesosh problemet pa droge ti kalosh
kam frike te vdes,kam frike s'di ku do te shkoj
te lutem ndihmome se vdekjen se meritoj.
Vajza mbylli syte dhe driten e diellit me se pa
nje lot qe i pikonte ngadale,ne faqe iu tha.

"-Jooooo-thirri djali i mbytur me lot,-
-mos me ler se pa ty s'jetoj dot.
Falme te lutem,falme ne te kam genjyer
falme qe ste kam treguar,
ti se meritoje vdekjen,e as ajo ste meritonte
pse te mori ty ,valle mua pse s'me donte?
Une gjysem njeri isha dhe kur isha me ty
po tani ,c'jam valle? Nje cope mishi me dy sy.
Por une s'te le vetem,do vdes per dashurine,
dhe ne boten tjeter them te gjej qetesine.

Kujtova se tek droga do te gjeja qetesine,
kujtova se me droge s'do te lendoja dashurine.
Kujtova se droga ishte gjthcka,
por ishte ajo qe pa dashurine mua me la.
Ti ishe e dashur,viktime e dashurise time,
ti ishe e dashur ajo qe me hoqi nje dhimbje.
Por une s'te le vetem, tek ty do te vij,
te jemi te dy bashke dhe atje te gjej qetesi."

Te dy i varrosen ,i varrosen prane qe te mos ndaheshin kurre,
e tani asgje me nuk i ndan.
Dhe mbi varret e tyre u shkruajten keto fjale:

"TE VDESESH PER DASHURINE ESHTE DICKA E RRALLE"

Ja -thoshte dikush- ja cmund te bej nje njeri,
mund te japi dhe jeten
te vdesi per dashuri!!!...
per zotin kjo poezia me beri per te qare Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
SANTUCO

avatar

Numri i postimeve : 39
Age : 28
Registration date : 03/04/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   8/6/2008, 1:23 pm

o A.N.I. MJAFT BERE KOMENTET PER POEZITE E TE TJEREVE,POR NA SHKRUAJ NDONJE TI HAHAH.PUC
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
A.N.I.

avatar

Numri i postimeve : 348
Age : 26
Registration date : 20/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   8/6/2008, 3:18 pm

SANTUCO shkruajti:
o A.N.I. MJAFT BERE KOMENTET PER POEZITE E TE TJEREVE,POR NA SHKRUAJ NDONJE TI HAHAH.PUC
Mad pse ti perton te shkruash ndonje?? pastaj un poezite dhe krijimet e mia,nuk i nxjerr ne forum,kam aq shume sa sta merr mendja,po sme pelqen te mi lexojn te tjeret.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
JennY_Valo

avatar

Numri i postimeve : 424
Age : 27
Registration date : 20/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   8/6/2008, 5:15 pm

si nuk pertoni o njerez te krijoni jo poezi jo vjersha tregime????
une rralle kur jam e merzitme, shkruaj ese se ato jan specialitet immm. Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
piccola_stella

avatar

Numri i postimeve : 14
Age : 26
Registration date : 10/11/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   10/11/2008, 5:06 pm

,................................. Sad


Edituar pėr herė tė fundit nga piccola_stella nė 10/11/2008, 7:24 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
piccola_stella

avatar

Numri i postimeve : 14
Age : 26
Registration date : 10/11/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   10/11/2008, 5:07 pm

"KTHEHU"
...nuk ishte e lehte ta pranoja...edhe pse me humbjen jam mesuar...une ty per vete te doja...dhe nuk kam per te te harruar... ...nuk e kuptoj pse ma the...kur aq shume me doje...cfare gabimi ne mua pe...qe si dikur s'me mendoje... ...nuk e di pse mbaroi...dua vetem syt e bukur ti shikoj...kujto lotin qe mbi faqe ndaloi...dhe kthehu me thuaj te dashuroj... ...nuk genjej kur them te dua... ndoshta une kam gabuar...por dua vetem puthjet e tua... kthehu mos bej sikur me ke harruar... ...nuk te lutem te kthehesh tek une... por te them te dua shume... degjoje zemren perseri...se per ty kam ne gjoks shume dashuri... ...kthehu mos gabo...larg meje mos qendro...se i mallkuar do te jesh ...nese ne krahet e saj do te flesh... ...kthehu serisht e me perqafo... eja se per mua ke nevoj... eja me thuaj se me do...qe dhe une mos te te lendoj... ...kthehu perseri me zemer...jam e jotja une si femer...mos lejo qe urrejtja te fitoj...me thuaj perseri te dashuroj... ...kthehu spo ta kerkoj...po ta urdheroj...mos pyet c'thua...thuaj vetem TE DUA...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shkruaj nje poezi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 7 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arkiva e forumit :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: