ForumForum  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kuriozitete

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Ermagedon

avatar

Numri i postimeve : 1630
Age : 26
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Kuriozitete   26/1/2008, 12:36 am

Kryebashkiaku 18 vjec
Njeriu i parė i qytezės Hilsdejl, nė shtetin e bashkuar Micigen, sigurisht ėshtė kryebashkiaku mė i ri nė SHBA, ka mbushur jo mė shumė se 18 vjet.
Ai krahas punės sė kryetarit ka edhe njė obligim – tė kryej shkollėn e mesme.
Banorėt e Hilsdejlit pohojnė se aspak nuk i pengon fakti se kan njė kryetar kaq tė ri.
Vet e kan zgjedhur.
Hilsdejli ėshtė njė qytezė qė numėron 9000 banor. Shumica janė tė papunė e pikėrisht kjo e ka motivuar Majkell Seshons-in qė tė kandidohet pėr kryetar. Me 700 dollar tė fituar verėn e kaluar zhvilloi fushatėn parazgjedhore ku shkoi prej dere nė derė, dhe kėshtu fitoi garėn zgjedhore. Nė nėntor tė vitit tė kaluar zgjedhet kryetar.
Ish kryetari Dag Ingles thot sė nuk ėshtė i deshpėruar pėr humbjen nga kundėrkandidati i papėrvojė. ”Majkli ka fituar mbėshtetjėn e bashqytetarve. Ka dhe mbeshtetjen time. Besoj sė do tė ketė sukses dhe se do tė punoj mirė”, thot Ingles.
Kryetari i ri thot se nuk ėshtė kandiduar pėr para, sepse edhe ashtu as qė do tė fitoj, pasi qė tė ardhurat vjetore i ka 3000 dollar. ”Nuk kam hy nė kėtė garė pėr t’u pasuruar, por pėr atė se mendoj qė kam ide pėr tė hapur vende tė reja pune. E di cka do tė thot papunėsia, pasi qė babai im ėshtė i papun. Pėr mua ėshtė aktivitet jashtshkollor” thot Majkl.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dakli.all-up.com
fefe_metallica

avatar

Numri i postimeve : 1517
Age : 27
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   26/1/2008, 1:32 am

-kitaristii grupit ‘’Sepultura’’ Max Cavalera i befasoi gazetarėt kur tha se solisti mė i preferuar i tij ishte bon Marley.
- Sebastian Bach thekson se ma me dėshir do ta vizitonte dentistin se sa koncertin e grupit ‘’Green Day’’
- Se rock band ‘’MetallicA’’ ka zhgėnjyer shumė adhurues te vet me padin e tyre kunder kompanis Napster,INC.
- Pas largimit nga ‘’MetallicA’’, Dave Mustaine as qė ka mundur tė paramendoj se qfarė suksesi do tė arrij me grupin e tij tė ri ‘’Megadeth’’
- Nė Kili, pėrfaqsuesit e kishės kanė kėrkuar nga presidenti i vendit qė ta ndaloj koncertin e Marylin Manson. Koncerti eshte mbajtur por kan qenė tė pranishėm vetėm 3.500 spektator.
- Grupi Prodigy pėr inati tė thashethemeve se ‘’ata kurr mė nuk do tė punojn se bashku’’ hun nė studio dhe fillojn pregaditjen e albumit.
- Grupi ‘Beatles’ vazhdon tė mbetet grupi mė i popullarizuar i tė githa kohrave, pėr britanikėt.
- Nė Norvegji ėshtė nė fshat qė quhet ‘HELL’, me pamje Satanike, sulmin konstant kreativ tė 2.500 banorve tė vet, josh turistėt nga e gjith bota.
- Ne njė intervistė Styven Tyler dhe Joe Perry, antar tė bendit ‘Aerosmith’, falėnderohen qė ende jan gjallė.
- Albumi ‘’Pantera Live Offical 101 Proof ’’ i grupit PanterA u ndalua ne shtetin utah tė Amerikės pėr shkak tė qėndrimeve raciste.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ermagedon

avatar

Numri i postimeve : 1630
Age : 26
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   27/1/2008, 1:34 am

Nė Kili, pėrfaqsuesit e kishės kanė kėrkuar nga presidenti i vendit qė ta ndaloj koncertin e Marylin Manson. Koncerti eshte mbajtur por kan qenė tė pranishėm vetėm 3.500 spektator.

Se mos ja ndjen shume atij....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dakli.all-up.com
The hackerNumri i postimeve : 19
Age : 26
Registration date : 25/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   31/1/2008, 6:55 pm

E tha para ca ditesh Topi:Ne Jeruzalem do te mbahet pas 43 vjetesh koncerti i The Beatles-ve.
2 anetaret qe jane akoma gjalle jane ftuar me gjithe familjet e tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://elbasan1991.tk
fefe_metallica

avatar

Numri i postimeve : 1517
Age : 27
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   31/1/2008, 10:55 pm

The hacker shkruajti:
E tha para ca ditesh Topi:Ne Jeruzalem do te mbahet pas 43 vjetesh koncerti i The Beatles-ve.
2 anetaret qe jane akoma gjalle jane ftuar me gjithe familjet e tyre.

e ci do beatles pa john lennon ??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
luciferrNumri i postimeve : 11
Age : 28
Registration date : 06/02/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   7/2/2008, 2:50 am

meqe ka rene fjala te Marylin Manson ai u dha fansave te tij per te pire spermen dhe gjakun e tij duke i kercenuar se nuk do ta vazhdonte koncerti dhe me e forta eshte qe ata e pin.Nji budallallik tjeter i Marylinit eshte se ai ruante mitren e gruas se tij ne frigorifer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
azrael

avatar

Numri i postimeve : 752
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   13/2/2008, 2:07 pm

per kengen ich will te rammstein jane dashur 8 kompozitore.ca pune kan ba!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_metallica

avatar

Numri i postimeve : 1517
Age : 27
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   13/2/2008, 5:49 pm

1 shoku im kishte 140 mungesa simestrin e pare !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AI_CUNI_ATJE

avatar

Numri i postimeve : 967
Age : 30
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   15/2/2008, 1:49 pm

hahhaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
azrael

avatar

Numri i postimeve : 752
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   15/2/2008, 8:21 pm

njof une njanin qe ka qene ke shkolla jone gjate nje viti beri 400 cop mungesa .jo pak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
babygirl

avatar

Numri i postimeve : 45
Age : 28
Registration date : 04/02/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   22/2/2008, 3:14 pm

jane disa me 400 cop po i kemi me MIQ ato dhe nuk perjashtohen .
tek keto te behet E FORTE kjo drejtoresha ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
azrael

avatar

Numri i postimeve : 752
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   22/2/2008, 5:48 pm

ajo kot fare ban si e rrepte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Greta

avatar

Numri i postimeve : 560
Age : 26
Registration date : 25/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   1/3/2008, 9:46 pm

Nė Brazil gjatė shek. XX-tė ėshtė vrarė gjarpėri mė i madh nė botė, Anakonda, gjatėsia e tė cilit arrinte ne 35 metra. Pėr ta vrarė kėtė gjigant u desh qė tė goditej me 500 plumba.

Peshkun trashanik “Siluris Glanis”- shkencėtarėt erdhėn nė pėrfundim se pėrkundėr kokės sė madhe, ėshtė peshku mė budalla nė Botė, sepse nė pranverė ku bėnė nxehtė, nė breg tė lumit rriten shelgjet dhe nė ujė bien thuprat e kėtij druri sė bashku me gjethet, peshku trashanik me ngutėsi i pėrbin duke menduar se bie ushqimi I tyre i preferuar. Nė lukth kėto fije tė shelgjes lėshojnė alkool qė e bėn peshkun tė humbur.

Nė Turqi gjendet njė skulpturė, vepėr e natyrės, qė paraqitet njė grua duke qarė. Lotėt e saj rrjedhin me shekuj, por nga burimet e fshehta tė ujit qė ndodhen nėn shkėmb.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_metallica

avatar

Numri i postimeve : 1517
Age : 27
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   14/3/2008, 4:59 am

azrael shkruajti:
njof une njanin qe ka qene ke shkolla jone gjate nje viti beri 400 cop mungesa .jo pak.

deri tani kishte be 240 ai shoku im!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
devil princessNumri i postimeve : 1067
Age : 25
Registration date : 10/02/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   14/3/2008, 10:17 am

LEPURI VRAPON 5KM ME SHPEJTE SE MACJA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El_ninjo

avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 28
Registration date : 01/02/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   16/3/2008, 11:20 pm

nga llogaritjet e vditit 2007 bill gates fitonte 200 dollar ne sekond
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gjimnazistet.tk
fefe_metallica

avatar

Numri i postimeve : 1517
Age : 27
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   16/3/2008, 11:25 pm

doja te isha 4 sekonda ai !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
elda

avatar

Numri i postimeve : 1086
Age : 27
Registration date : 25/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   31/3/2008, 12:50 pm

syte tone levizin rreth 80 here ne 1 sekonde
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
elda

avatar

Numri i postimeve : 1086
Age : 27
Registration date : 25/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   31/3/2008, 12:51 pm

bretkosa me e vogel ne bote eshte e madhe sa 1 patatine
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
elda

avatar

Numri i postimeve : 1086
Age : 27
Registration date : 25/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   31/3/2008, 12:52 pm

nje person e ka ngare lemza pa pushim per 68 vjet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
elda

avatar

Numri i postimeve : 1086
Age : 27
Registration date : 25/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   31/3/2008, 12:54 pm

te gjithe njerezit ne planet do te mund te vendoseshin ne siperfaqen e shtetit amerikan Konektinat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
elda

avatar

Numri i postimeve : 1086
Age : 27
Registration date : 25/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   31/3/2008, 12:56 pm

marimanga e shpendeve te Amerikes Qendrore mund te rritet deri ne 22 cm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
elda

avatar

Numri i postimeve : 1086
Age : 27
Registration date : 25/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   31/3/2008, 12:58 pm

zogjte e pacelur te pules mund te marrin fryme nepermjet levozhges se vezes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
elda

avatar

Numri i postimeve : 1086
Age : 27
Registration date : 25/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   31/3/2008, 12:59 pm

peshkaqenet nuk kane kocke
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
elda

avatar

Numri i postimeve : 1086
Age : 27
Registration date : 25/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   31/3/2008, 12:59 pm

jupiteri ka 63 muaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kuriozitete   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kuriozitete
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arkiva e forumit :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: