ForumForum  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Martese apo bashkejetes?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Ermagedon

avatar

Numri i postimeve : 1630
Age : 26
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Martese apo bashkejetes?   3/2/2008, 11:37 pm

Cfare ju pelqen te bashkejetoni apo te martoheni dhe te krijoni nje familje me serioze sipas tradites??


####
Une jam per martesen. Eshte ajo copa e letres e firmosur qe te ben te gjesh nje rruge te mesme dhe te mos i cosh te gjithe gjerat dem sa hap e mbyll syte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dakli.all-up.com
fefe_metallica

avatar

Numri i postimeve : 1517
Age : 27
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   3/2/2008, 11:45 pm

ka kohe !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
bloom

avatar

Numri i postimeve : 76
Age : 28
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   3/2/2008, 11:49 pm

teme shume erendesishme kjo po nuk them se jemi gati per te dhene nje pergjigje.megjithate nje mendim po e jap.mendoj se ajo cope letre nuk ka rendesi fare per nje cift nese ata duhen.bashkejetesa eshte nje prove per ciftin sesa ata mund ta durojne njeri tjetrin.pastaj nese kjo prove del me sukses atehere mund te firmoset ose jo ajo cope leter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ermagedon

avatar

Numri i postimeve : 1630
Age : 26
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   3/2/2008, 11:51 pm

Pse para se te martohesh me dike nuk e dashuron nje here me pare? (te perjashtojme mbleserite) Pra martesa vjen pas dashurise. Dy njerezit e kane njohur njeri-tjetrin, e kane dashuruar dhe besoj se jane gati ta firmosin ate cope letre "deri sa vdekja te na ndaje".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dakli.all-up.com
bloom

avatar

Numri i postimeve : 76
Age : 28
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   3/2/2008, 11:56 pm

nuk eshte ashtu. nuk mjafton vetem dashuria qe nje lidhje te zgjase.duhet qe edhe te kete perputhshmeri te zakoneve te sjelljeve menyres se jeteses etj.te gjitha keto bejne qe ato te jetojne bashke deri sa vdekja ti ndaje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
jurgeni

avatar

Numri i postimeve : 1432
Age : 27
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   3/2/2008, 11:58 pm

un jam per te dyja. Ne fillim nje cift te bashkjetonte dhe me pas te martohen...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tajla

avatar

Numri i postimeve : 228
Age : 27
Registration date : 25/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   4/2/2008, 10:21 pm

ME SHUME DO ME PELQENTE BASHKEJETESA, MARTESA NUK ME INTERESON(TE PAKTEN KESHTU MENDOJ TANI)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rexhi

avatar

Numri i postimeve : 444
Age : 28
Registration date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   6/2/2008, 10:13 pm

dhe une keshtu them deri ne njefar moshe bashkjetesa eshte e bukur pastaj martesa ka lezetin e vet por mua me pelqen bashkjetesa tani per tani
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
**ViCtOrY**

avatar

Numri i postimeve : 123
Age : 28
Registration date : 29/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   6/2/2008, 10:37 pm

Si koncept bashkjetesa ka filluar te pranohet dhe teorikisht eshte dicka e mire pasi nuk mund te pretendosh te kalosh jeten me nje njeri qe e njeh vetem nga kafet apo nga kohe qe kalon duke bere qejf. Njeriu qe te njihet tamam duhet te dish si eshte te jetosh me te. Po pavaresisht teorive une jam per martese per vete(jo se paragjykoj dhe as qe e caj koken per paragjykimet) por thjesht une jam frut i njeshoqerije ku bashkjetesa eshte ende e patolerushme. Thjesht nuk do me pelqente qe ta gjeja veten sot me nje person dhe pa asnej kompromis, dhe neser vetem apo me ndonje tjeter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ermagedon

avatar

Numri i postimeve : 1630
Age : 26
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   7/2/2008, 1:08 am

Pk a shume edhe une mbi mendime te tilla mbeshtetem kur them se jam pro Marteses. bashkjetesa eshte ende term i larget per shoqerine tone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dakli.all-up.com
tajla

avatar

Numri i postimeve : 228
Age : 27
Registration date : 25/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   7/2/2008, 6:53 pm

POR DUHET TA AFROJME APO JO? NQS MENDOJME DHE NE SE ESHTE TERM I LARGET IMAGJINO CFARE MUND TE MENDOJNE ME TE MEDHENJTE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rexhi

avatar

Numri i postimeve : 444
Age : 28
Registration date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   7/2/2008, 8:46 pm

dhe mua nuk me pelqen ideja qe dike qe e njeh pak te vendosesh te kalosh jeten vetem me te e di qe ekziston dhe divorci por pase te harxhojme ekstra hah shakak se dhe martesa ka bukurin e vete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
azrael

avatar

Numri i postimeve : 752
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   15/2/2008, 9:10 pm

te dyja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
kosta

avatar

Numri i postimeve : 162
Age : 26
Registration date : 22/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   15/2/2008, 10:28 pm

ma mire bashkejetesa se po ste pelqeu e len direkt, kurse te martesa je i lidh per gjithe jeten. :nerva:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
aisley

avatar

Numri i postimeve : 18
Age : 27
Registration date : 09/02/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   21/2/2008, 5:35 pm

NUK JAM DAKORT ME MENDIMIN E KOSTES.AI SHKRUAJTI:ma mire bashkejetesa se po ste pelqeu e len direkt, kurse te martesa je i lidh per gjithe jeten.UNE MENDOJ SE TA DUASH DIKE NUK KA RENDESI JE I MARTUAR APO BASHKJETON SEPSE NUK TE MBAN VETEM NJE COPE LETER NGA MARTESA.POR AJO QE E BEN NJE LIDHJE TE FORTE ESHTE DASHURIA.UNE JAM PER BASHKMARTESE HAHAHHA.ME SHUME ME PELQEN BASHKJETESA lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xhesib

avatar

Numri i postimeve : 216
Age : 26
Registration date : 29/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   21/2/2008, 5:42 pm

une jam per te dyja.ne fillim bashkejetesa dhe me pas martesa sepse dhe ajo ka lezetin e vet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AI_CUNI_ATJE

avatar

Numri i postimeve : 967
Age : 30
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   21/2/2008, 5:53 pm

bashkjetese mo njerez keq per nje cope letre...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
didi

avatar

Numri i postimeve : 98
Age : 27
Registration date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   21/2/2008, 7:47 pm

bashkejetes tani per tani me von nuk i dihet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xhesib

avatar

Numri i postimeve : 216
Age : 26
Registration date : 29/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   23/2/2008, 1:56 am

s'eshte puna te letra.ajo s'me intereson fare.ma ka qejfi te bej dasem dhe te behem nuse kaq,por pas bashkejeteses
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
azrael

avatar

Numri i postimeve : 752
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   23/2/2008, 11:31 am

ne kot flasim se tani sja ka njeri nga ne haberin marteses apo bashkjeteses.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xhesib

avatar

Numri i postimeve : 216
Age : 26
Registration date : 29/01/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   23/2/2008, 9:54 pm

po aq sa e kemi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ferrari

avatar

Numri i postimeve : 162
Age : 26
Registration date : 02/02/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   11/3/2008, 5:59 pm

Me mire bashkejetese se martesa eshte nje hap teper i rendesishem ne jeten e nje individi. (Mendimi im deri tani me vone shohim e bejme)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
legend_boy

avatar

Numri i postimeve : 260
Age : 27
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   18/3/2008, 5:53 pm

bashkjetesa.............
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
PIKASONumri i postimeve : 103
Age : 27
Registration date : 11/03/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   18/3/2008, 7:20 pm

ME mir bashkjetes se nese nuk te pelqen e len ndersa ne martes ajocope leter te lidh si me zinxhir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El_ninjo

avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 28
Registration date : 01/02/2008

MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   18/3/2008, 7:22 pm

CA JEN KTO TEMA MARTES BASHKJETES QE I PERGJIGJENI.KUSH KA BA MEN ME U MARTU TANI AFER LE TE SHPREHET
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gjimnazistet.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Martese apo bashkejetes?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Martese apo bashkejetes?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arkiva e forumit :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: