ForumForum  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shkruaj nje poezi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:35 pm

cdo nate enderroj,buzeqeshjen e embel kerkoj,nga dashuria e vetme e jetes time qe mq ka lene jetime.ne endrrat e mia ti gjendesh aty,por ne realitet shume rralle te shoh me sy.shpresoj qe shpejt te te takoj se vetem me endrra nuk mund te jetoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:36 pm

Simpatin e vjeter sot prap e pash ,vetem e shikova asgje nuk i thash,e uli koken sikur sme shikonte e pash se ne faqe loti i pikonte...Desha ta ndaloja tja them disa fjal gabimet te gjitha me ja fal,ti uroj suksese ne dashurin tjeter dhe ta haroj simpatin e vjeter.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:36 pm

Nje dite te bukur vere u ndam ne te dy,ti shpinen ma ktheve dhe me le me lote ne sy.Ate dite asgje nuk po kuptoja,i thash zotit pse me largove nga vajza qe un doja.papritur zoti u pergjigj:nje njeri qe ju kishte inat vendosi t'ju prish,dhe ashtu ndodhi,mendjen asaj ja mori.U prish me ty pa menduar asgje s'ja beri kete pyetje vetes:cfare do ti ndodh kur un ta le?ajo eshte me nje tjeter dhe ti duhet ta harrosh,mundohu qe nje tjeter te dashurosh.Do vi dita qe ajo do vi te kerkoje dhe ti do ti japesh kete pergjigje:ME VJEN KEQ POR NJE TJETER DASHUROJ. TE DUAAAAAAAA..........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:37 pm

esht ajo qe ka qerosi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
toni montana

avatar

Numri i postimeve : 38
Age : 28
Registration date : 11/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:41 pm

kush eshte qerosi ai qe ja cau skrapamenten plakes tende
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pablo_escobar

avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 28
Registration date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 9:00 pm

na ishte nje here nje kanarine.
e zuri shiu dhe u fut nen nje cep catie
afer saj futet nje pellumb ,e shtyn dhe ja nxjerr nje krah ne shi,
pas tij vjen nje skifter e shtyn pellumbin,pellumbi shtyn kanarinen e cila del gjysem ne shi,
pas skifterit vjen shqiponja e cila e shtyn skifterin i cili shtyn pellumbin,pellumbi kanarinen,e cila perfundon totalisht ne shi.
e dini cili eshte morali?
sa me i madh te jete'zogu',aq me shume laget kanarina.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El_ninjo

avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 28
Registration date : 01/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 10:39 pm

A do ma thuash
kete fjal qe e kerkoj
ate zerin te embel
deshiroj ta degjoj

Sa her shkoj ne mesim
me nje her nisi nje Kujtim
vetem per ty tuj menudu
nuk mundem asne or mu kencentru.

Nese je e vetmuar,
nese je ne mendime,
pyete zemern tende a e don zemren time?
e kam nje deshir esht shum e thisht te isha me ty tjeter skisha desht.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gjimnazistet.tk
Mikona

avatar

Numri i postimeve : 181
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   14/3/2008, 1:16 am

AI_CUNI_ATJE shkruajti:
• Kur ti je prane ne jemi tre
une, ti dhe dshuria.
Kur ti largohesh ngelemi serisht tre
une, imazhi yt dhe vetmia.

Shume e bukur...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mikona

avatar

Numri i postimeve : 181
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   14/3/2008, 1:53 am

Bujari dhe dashuri

Dy dardha ka Albana
te embla si sheqer,
Mimozes qe ka prane
i thote : - Zgjidh e merr!

Qesh shoqja me gjithe zemer
e shihen sy me sy
kjo ndryshe ka nje emer
te arte - Bujari

Dhe Moza ka nje ftua,
e dot nuk behen dy,
-Albana, une sdua,
te lutem, haje ti!

Po shoqja e vret mendjen:
- O Moza do pelqej
ti kac ne anen tende
dhe une e kac kendej.

E duan njera-tjetren
si moter qe te dyja,
ndaj bisk rritet ne zemer
e blerte Dashuria
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mikona

avatar

Numri i postimeve : 181
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   14/3/2008, 1:58 am

Kioska e gjyshit

Camcakiza, cokollata dhe lepirese
punedore, stilolapsa, goma fshirese
patatina, kruasane dhe gogla
plot biskota te medhaja e te vogla
edhe libra ilustruar ngjyra-ngjyra
nganjehere edhe shkrepse ne kutira
tullumbacet qe po fryhen si kacek
te kioska qe po shet diku nje gjysh
per nje nipce qe kurre nuk ia prish,
qe te gjitha gjenden falas, pa nje lek
ndaj oreksi nipces tone shpejt iu rrit
merr dhe shoket qe po lozin, i gostit!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mikona

avatar

Numri i postimeve : 181
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   14/3/2008, 2:02 am

Kush i trembi??

Dallendyshet pastertore
cicerojne permbi tela,
si ne nje numeratore,
numeron me gisht Entela.

Dallendyshet kush i trembi
qe u ngriten me vertik?
Cun i keq, sot, u be Genti,
qe i gjujti me llastik!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_metallica

avatar

Numri i postimeve : 1517
Age : 27
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   14/3/2008, 2:14 am

Mikona shkruajti:
Kioska e gjyshit

Camcakiza, cokollata dhe lepirese
punedore, stilolapsa, goma fshirese
patatina, kruasane dhe gogla
plot biskota te medhaja e te vogla
edhe libra ilustruar ngjyra-ngjyra
nganjehere edhe shkrepse ne kutira
tullumbacet qe po fryhen si kacek
te kioska qe po shet diku nje gjysh
per nje nipce qe kurre nuk ia prish,
qe te gjitha gjenden falas, pa nje lek
ndaj oreksi nipces tone shpejt iu rrit
merr dhe shoket qe po lozin, i gostit!


cigare te hapme spaska ky ??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mikona

avatar

Numri i postimeve : 181
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   14/3/2008, 2:25 am

jo e fefe ska cigare te hapme. Pergezime per ate cunin atje, poezite ishin shume te lezetshme. dhe flm PABLO per poezine qe kishe shkrujt po se kam qef kokainen...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
devil princessNumri i postimeve : 1067
Age : 26
Registration date : 10/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   14/3/2008, 10:12 am

QINGJI VOGEL RRI MENDUSHEM
BE BE BAM
PSE ME RRI KESHTU TRISHTUSHEM
BE BE BAM
HAJDE SHKOJME BASHKE NE ARE
TRING TRING
UN MBLEDH LULE TI HA BARE
TRING TRING
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pablo_escobar

avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 28
Registration date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   14/3/2008, 8:45 pm

Mikona shkruajti:
jo e fefe ska cigare te hapme. Pergezime per ate cunin atje, poezite ishin shume te lezetshme. dhe flm PABLO per poezine qe kishe shkrujt po se kam qef kokainen...
me nder qofsh,nuk isha me ty te lendina,
se e di qe te ben dem kokaina
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
devil princessNumri i postimeve : 1067
Age : 26
Registration date : 10/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   15/3/2008, 11:38 am

HA HA HA HA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mikona

avatar

Numri i postimeve : 181
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   15/3/2008, 5:07 pm

shiii
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
devil princessNumri i postimeve : 1067
Age : 26
Registration date : 10/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   15/3/2008, 5:20 pm

JO MOJ ESHTE DIELL
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El_ninjo

avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 28
Registration date : 01/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   16/3/2008, 1:15 am

Te shkomi i kavajes
t'djelen kom shku ne plazh
kur te bregu i detit
turinin ta pash

Me trupin si njal
ma hoqe trunin fare
O zot na i hudh syt
o zocka lozonjare

Me ca rrobe banje
si drane kopliku
po u rrotullojshe
qe t'shifte publiku

Per i xhiro te bregu
te ftova per pak kohe
por ti refuzove
gjasme se nuk do

Po un e di
se ti per mu vdes
dhe un s'te ndahem
o ylli lalit t'vet

Ajo plaka jote
me inot me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen nuk ta ha

Per drek i fute
domote me qep
dhe tasin e llalles
e rrujte komplet

Per t'hy ne muhabet
te kerkova nje kaptin qep
po ti s'me dhe gjo
se nje gjysem kishe vet

dallget bejne shkum
dielli rrezaton
po ti o yll bote
plazhin po terbon

O zot falemnderit
qe yllin tim kom pa
qe ja hongsha buzen
e tgjitha ca ka

Per ne cunat e rinj
o zot bej bismilah
se si rrushi lalit
ne kete dynjah s'ka
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gjimnazistet.tk
pablo_escobar

avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 28
Registration date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   16/3/2008, 10:33 pm

Mikona shkruajti:
shiii
bore aty ku rri une gjithe diten..................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El_ninjo

avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 28
Registration date : 01/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   16/3/2008, 11:23 pm

PARATE....

Mund te blejne shtepi
Por jo nje strehe :
Mund te blejne nje shtrat
Por jo enderrat
Mund te blejne nje ore
por jo kohen
Mund te blejne nje liber
por jo dijen
Mund te blejne nje pozite
por jo respektin
Mund te paguajne mjekun
por jo shendetin
Mund te blejne shpirtin
por jo jeten
Mund te blejne seksin
por jo dashurine.......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gjimnazistet.tk
Mikona

avatar

Numri i postimeve : 181
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   17/3/2008, 1:56 am

ej nuk qenkeni mire ju, ajo shii nuk ka lidhje fare me dukurite atmosferike. shii = shiko. nejse, skeni faj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
del pieroNumri i postimeve : 234
Age : 28
Registration date : 04/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   17/3/2008, 1:58 am

shyqyr qe na doli nje mesuese gjuhe se kishim 19 vjet qe po e kerkonim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
**ViCtOrY**

avatar

Numri i postimeve : 123
Age : 29
Registration date : 29/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   17/3/2008, 1:59 am

Mos shkruhet gje shih dhe jo shi...Se ne shqiptaret kur flasim e kemi zakon ti ham ca germa.


Edituar pėr herė tė fundit nga **ViCtOrY** nė 17/3/2008, 2:11 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
del pieroNumri i postimeve : 234
Age : 28
Registration date : 04/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   17/3/2008, 2:02 am

po ti kush je re zysh gjergji
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shkruaj nje poezi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arkiva e forumit :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: