ForumForum  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shkruaj nje poezi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
El_ninjo

avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 28
Registration date : 01/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   9/3/2008, 5:36 pm

MEMEDHEU.

MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ME IKEN PER LESH KOKA.

KU KAM DASHUR MEM E AT.
KU TE GRIJNE FAJDET, PARATE.

KU KAM FIS E KU KAM FARE.
KU S'KA DRITA POR PISHTARE.

KU TE MBYT PLUHURI TALLASHI.
KU KERCET E PRET KALLASHI.

KU KA DIAMANT E AR.
KU S'GJEN UJE PER TU LARE.

KU KA PLEHRA TOGJE -TOGJE.
DHE QINDRA PARTI PER L****.

MEMEDHE, ESHTE NJE COPE TOKE.
QE TE BEN ME DHIMBJE KOKE.

KU PO SHEMBEN KOMBINATE.
DHE HAJDUTET NGRENE PALLATE.

KU BEN LIGJIN KONTRABANDA.
DHE NJE POLITIKAN KA 10 BODYGUARDA.

KU PO SHITEN ME DOLLARE.
VARRET E GJYSHERVE TE PARE.

KU KA RRUGE E TROTUARE.
JO PER NJEREZ PO PER GOMARE.

KU PIPINE E BEN NE BREKE.
SE ME SHUMICE GABI I SHETE.

MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ASNJERI, SHQIP S'KUPTOKA.

KU BEJNE C'MOS SHESIN DHE DHEMBET.
VEC TU IKIN NGA SYTE KEMBET.

KU BEJNE PARADA BUKURIE.
VAJZA TE C'DO KATEGORIE.

KU DHE DJEMTE KONKUROJNE.
''MISS ALBANIAN'' TE FITOJNE.

KU NJE MISS, PRISH VIRGJERINE.
VEC TE BDERROJE NENSHTETESINE.

MEMEDHE, QUHET KY VEND.
QE KA DEPUTETE ME MEND.

QE PERLESHEN E BERTASIN.
DHE SE DINE AS VETE SE C'FLASIN.

KU KA LIGJE EDHE REND.
VEC PER FORME JO ME GJITHEMEND.

KU POLICET JANE TRUTHARE.
DHE S'KANE PATENTE AS PER GOMARE.

KU MBI PRONEN QE ME LA IM AT.
PA LEJE ESHTE NGRITUR NJE PALLAT.

E TANI PUNOJ SI *******AT.
NE PRONAT E NJE GREKU PLAK.

KU PER KUNJ TJETRI TE ZHVESH.
DHE POLICI RRI E QESH.

KU TE TREDHIN DUKE QARE.
SIC TREDHIN GOMERIN ME DARE.

DHE KU TUA DISH PER NDER.
QE TE VENE TRITOL NE DER.

KU RROJ ME GAZ E ME SHPRESE.
QE TE GDHIHEM GJALLE NE MENGJESE.

KU BLIHET BUKA VERESI.
DHE MIJERA FAMILJE PE SHTEPI.

KU NJE VRASES A GOMAR.
KA ME VLERE, SE NJE PUSHTETAR.

KU NGROH VEZE REVOLUCIONI.
ME DIPLLOME PROSTITUCIONI.

KU NE MUAJ MERR 100-MIJE LEKE.
DHE S'BLEN DOT AS NJE PALE BREKE.

MEMEDHE, ESHTE SHQIPERIA.
KU SE PYT NENEN E BIJA.

KU SHUME PREMTIME BEN PARTIA.
DHE VEC SHTOHET VARFERIA.

KU GJITHCKA LIND NGA ASGJEJA.
KU TE MERR SHPIRTIN TVSH-ja.

KU S'TA MBAN TE SHKOSH NE GJYKATE.
SE TE GRIJNE TE BEJNE SALLATE.

KU KRIMINELI QE S'ARRESTOHET.
ME BURG TE PERJETSHEM DENOHET.

DHE AI QE ESHTE NE QELI.
NGA SJELLJA E MIRE, FITON LIRI.

KU TE RJEPIN SI GJEL DETI.
MIRE HAJDUTET, PO DHE SHTETI.

KU DOKTORET JANE KASAPE.
PO S'PATE LEKE TE THERIN PRAPE.

KU NE SPITAL, S'KA NARKOZE.
DHE KUR PJERDHIN, NXJERRIN BLOZE.

KU KANDIDOJNE EDHE GRATE.
PER NJE POST NE ADMINISRATE.

MILITANT, ISH SEKRETAR.
PER KOLLTUK NE VIJE TE PARE.

KU PER DJATHE, E HAN SAPUNIN.
DHE TE PAFAJSHMIT, I RRASIN HUNIN.

KU JANE RRUGET GROPA-GROPA.
DHE TA LENE MAKINEN PA RROTA.

MEMEDHE, ESHTE DHE MILIONI.
BENCI, VILA E TELEFONI.

FEMRAT, WISKY, REHATIA.
VEC PER ATO QE I KA XHAN PARTIA.

KU KE FRIKE TE ECESH NATEN.
SE PADASHJE, ZEN PUSETEN.

KU KENGETARI VJEDH MUZIKA.
DHE DHJETET POLICI NGA FRIKA.

KU REGJISORI NXJERR NE SKENA.
VAKJZA, NE MBATHJE E SUTJENA.

KU NE MBREMJE THONE MIREMENGJESE.
KU VENDI ESHTE MBUSHUR ME KINEZE.

MEMEDHE, ESHTE DHE VATANI.
KU KULLOT BAGETINE COBANI.

KU NUK MUNGOJNE QEVERITE.
QE NDERROHEN PER C'DO VIT.

KU C'DO SEANCE NE PARLAMENT.
LEHIN DEPUTETET SI QENTE.

KU NJEREZIT, TERHEQIN KARROCA.
KU KA FRIKE TE DALE JASHTE GOCA.

KU POLICI S'KA PISTOLETE.
DHE HAJDURI HEDH SHURREN PERPJETE.

KU NGROHET MILETI NEN DIELL.
SE S'KA ENERGJI PER KALORIFERE.

KU PER TE HYRE NE UNIVERSITET.
S'TE DUHET TRURI, PO PATE LEKE.

KU NE DISKO, PUB E BARE.
NUK SHEH FEMER PA CIGARE.

KU KA BINGO E LOJRA FATI.
INTERNET E DHOME CHATI.

KU USHTRIA NUK TE MBRON.
POR PO QE FEMER, TE PERDHUNON.

KU NE GAZETA, ZOTERON POLITIKA.
DHE USHTRIA LUFTON ME THIKA.

KU NISEN NJEREZIT PER JASHTE SHTETIT.
DHE PERFUNDOJNE NE FUND TE DETIT.

KU NE MATERNITET, LINDIN FEMINE.
DHE NENAT MARRIN ARRATINE.

MEMEDHE PRA, ESHTE GJITHCKAJA.
KUR NUK TE MUNGON PARAJA.

KKA XHAMIJA EDHE EDHE KISHA.
KU NDESHET NANO DHE BERISHA.

KU NE KISHE PREDIKON HOXHA.
DHE TJETRI PO MBYTET NGA BORXHA.

KU IKIN NE SHTEPI PUBLIKE.
DHE PERSONAT NE KARRIKE.

KU S'DEL DOT NE PAZAR.
SE TE SHESIN PER GOMAR.

KU S'TA HEQ KUSH LITARIN PREJ FYTIT.
KU SE MERR VESH I PARI TE DYTIN.

MEMEDHE, ESHTE KY DHE.
KU FEMIJET PA SHKOLLE I LE.

KU MESUESI SHKUMES S'KA.
DHE NXENESIT QESHIN HAHAHA.

KU NE SHKOLLE PERDORET DROGA.
DHE DREJTORIT I NGRIHET RROGA.

KU PER PLEQTE, QE KANE TENSIONIN.
SHTETI IU NDERPRET PENSIONIN.

KU ATIJ QE ESHTE FUKARA.
SHTETI I THOTE: TI RRI MOS HA.

KU VJEDHEN E SHITEN ME LEKE NDIHMAT.
QE KANE ARDHUR PER JETIMAT.

KU TE ZHVESHIN NE MES TE QYTETIT.
PERPARA ZYRES SE DEPUTETIT.

KU NE SHKALLET E PALLATIT TE KULTURES.
TJETRI HEQ BREKET, E IA KEPUT SHURRES.

KU PRESIN BURRAT TEK USHTARI.
QE TE VIJE TI MARRE PRONARI.

KU NENA, PER TE RRITUR FEMINE.
E SHET NDERIN PER 20-MIJE.

KU NUK KA NGA T'IA MBAJE MILETI.
I BIEN KOKES PREJ SIKLETI.

KU KERKON, E S'TE JAPIN PUNE.
PO TE TRAJTOJNE ME DHUNE.

KU POLITIKANET VETEM LLAPIN.
DHE PREMTIME TE KOTA JAPIN.

MEMEDHE, ESHTE FORMULA E PUNES.
KU GJITHKUJT I KA ARDHUR NE MAJE TE HUNES.

MEMEDHE, ESHTE FUKARALLIKU.
QE TE C'DO GJE E BEN HORRLLIKU...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gjimnazistet.tk
El_ninjo

avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 28
Registration date : 01/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   9/3/2008, 5:36 pm

Gomari im

Duke ecur rruges
Hipur mbi te timin, gomar
Njerezit me shikonin
Sikur te isha me Ferrar

Gomari im, nxitonte
Se ishte shume i shpejte
Policet, si shikonte
Kur ngrenin tabelat, perpjete.

Dhe keshtu, gomari
Ne semafor, nuk ndaloi
Shpejt, policia me ndali
Dokumentat, me kerkoi

Por une s'kisha dokumenta
Per gomarin tim, veshgjat
Keshtu qe policia, gomarin
Ma derguan, ne komisariat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gjimnazistet.tk
El_ninjo

avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 28
Registration date : 01/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   9/3/2008, 5:37 pm

Lufte

Diku, aty mbas mesnates
Plaku, ia mbeshtolli plakes
Plaka mu, e plaku bam
Lufte po behet, ne vietnam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gjimnazistet.tk
El_ninjo

avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 28
Registration date : 01/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   9/3/2008, 5:38 pm

NE PARK

Ne kete buzembremje
Ne nje stol te parkut
Per dashni jane ndezur
Ndjenjat e nje plaku.

Me plaken e tij prane
Ulur ne stol qendrojne
Me nostalgji e mall
Te kaluaren kujtojne.

Ju kujtohen vitet
Kur ishin te ri
Dhe heret e shumta
Qe benin dashuri.

Ndaj kjo nostalgji
Plakut na i ngjalli
Nje te zjarrte dashuri
Porsi ajo, e nje djali.

Mbi trupin e plakes
Duart i leshon
Por per fat te keq
Plaka nuk pranon.

Nuk eshte pune per ne
Thote plaka e rraskapitur
Ne jemi shume te vjeter
Dhe behet gati, per tu ngritur.

Plaku i kap doren
I thote, ku po shkon
Vertet jemi te vjeter
Por gjaku, po na vlon.

Duke i thene keto fjale
E puth ne buze lehte
Duart me ngadale
Mbi gjokse ia mbeshtet.

Mos keshtu, thote plaka
Se lame kokrren e namit
Ketu ne mes te parkut
Ne rreze te akshamit.

Sa per kete pune
Ti mos u merzit fare
Kete pune, thote plaku
E bejne, burra me kollare.

Duart, ia heq nga gjokset
Tek kofshet ia leshon
Plaku i eksituar
Qe veten me se kontrollon.

Plaka e shkrete nuk do
Por c'fare ti beje plakut
Qe i eshte mbushur mendja
Ta beje ne mes te parkut.

Mua po me vjen turp
Thote plaka e zene ngushte
Turpin e kane ngrene me buke
Thote i shkreti plakush...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gjimnazistet.tk
toni montana

avatar

Numri i postimeve : 38
Age : 28
Registration date : 11/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 2:53 pm

nga maja malit
zbriti nje dit vere
me trike leshi pa kanatjere
si traktor e cave llucen
100 vjet se njofte kepucen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
toni montana

avatar

Numri i postimeve : 38
Age : 28
Registration date : 11/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 2:54 pm

ca plumba kallashi
rane mbi qelq
une per ty sec ndjeva mall
jetojme te dy ne nje qytet
mire une po ti cne gjall
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
devil princessNumri i postimeve : 1067
Age : 26
Registration date : 10/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 4:10 pm

HA HA HA TE FORTA KETOVDIQ NAIMI VDIQ NAIMI
MOJ E MJERA SHQIPERI
SI NUK VDIQ ME PERPARA
TE MOS BENIM LETERSI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_metallica

avatar

Numri i postimeve : 1517
Age : 27
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 4:26 pm

ke harru 1 fjal aty te rreshti i 3 devil princess
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
devil princessNumri i postimeve : 1067
Age : 26
Registration date : 10/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 4:27 pm

EEEEEEEEEEE CA FJALE MO I PAPAM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_metallica

avatar

Numri i postimeve : 1517
Age : 27
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 4:28 pm

mos be dhe ti sikur nuk e di ca fjale mungon haha Razz Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
devil princessNumri i postimeve : 1067
Age : 26
Registration date : 10/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 4:44 pm

EEEEEEEEEE NUK E KAM IDEN PER CA PO FLET
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
toni montana

avatar

Numri i postimeve : 38
Age : 28
Registration date : 11/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 5:48 pm

kete poezi e kam shkruar per "devil princess, mikonendhe armelen".


Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 6:53 pm

si ne ferr jeta me shkoi nga nje vajze qe me roberoi me ndaloi argetemet ku jane qellimet verberisht un i besoja sinqerisht e dashuroja por me kushte e tepronte shum me pemgonte... prsh cuni qerosit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
toni montana

avatar

Numri i postimeve : 38
Age : 28
Registration date : 11/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:20 pm

iku dielli doli hana ik stigmat se tu q.. nana. prsh stigmaten
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:22 pm

po me i brim i bi fyllit ti mer toni montana
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:23 pm

ta marin vesh kto te chatit qe je ti toni montana te qiten nga lista
edhe deri ke kristoforidhi do ta kesh kufirin
po kalove kristoforishin duhet te
nxjerresh viz shenge
or kopuk
Razz:P:P:P:P:P:P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:27 pm

jeta
MI FAL BUZET
SE MALLI ME KA MARR
ME LEJO TE T'I PUTH
SE TE MIAT JANE THARE
vetėm BUZA JOTE DI T'I EMBELSOJ
ME LEJO TE T'I PUTH
SE AKOMA I DASHUROJ
te gjeta dhe te erdha
mbeshtetjen dhe perkrajen te dhurova
e lash un shoqerine te vija tek ty
po ku ta dija un cfare me fshije ti
ajo drit ne syt e tu ma dogji shpirtin tim
ajo buz qe stha nje fjal u be pengese per shpirtin tim

Po deshe te me sherosh
mos te ndiej me dhembje
shkruaje emrin tim
brenda zemres tende


Po deshe te me sherosh
mos te ndiej me dhembje
shkruaje emrin tim
brenda zemres tende


Atje do jem e gjithė e jotja
se ėshtė shume thelle s'na sheh njeri
atje s'o te trembemi nga bota
do jemi bashke ne perjetesi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:30 pm

Te te fal diellin
por ne mbremje perendon
Te te fal henen
por ne mengjes agon
Me mire te fal shpirtin
Ta kesh pergjithmon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:31 pm

Unazen e dikuj tjeter ne gisht po e mbaj sa her qe e shoh me mall per ty qaj,ti me mungon krejt cka je un te kerkoj por ti askun sje.Tjetrin ne krah e ty ne zemer,jam mbush me mekate qe s'ju ve dot emer po mekati me i madh per mua mbete ti po si qohet jeta me keto marrezi.Tjetri me puth buzen,e me preqafon une mbylli syte mendja tek ti me shkon.Rruges e shoqeruar kur dal me ate,zemra ndalon rahjet s'dua te shoh asgje.Un te dua ty me tjeter jetoj,ai flet me mua un emrin tend shqiptoj.Pse qenka nda me hile keshtu kjo bot,ne moshen me te bukur me jetu me lot...!!!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:32 pm

Tere nje liber ne nje fjal,
i tere oqeani ne nje pik loti,
shtat pal qiej ne nje shikim,
furtun ne nje ofshame,
rufe ne nje prekje,
1000 vjet ne nje cast,
kjo eshte *DASHURIA*!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:33 pm

Urrej menyren se si ecen
Urrej veshjen tende
Modelin e flokve te tu
Urrej kur nuk me telefonon me
Urrej fuqine tende per te me lexuar mendimet
Urrej kur me ben te qesh dhe akoma me keq kur me ben te qaj
Per me shume urrej faktin qe ste urrej fare aspak, as nje grim.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:34 pm

sdi se cdreqin kam ne shpirt,kam nje ankth qe shtohet perdit,kam nje brenge qe po me bren, kam ca fjale te pathena qe dua ti them,pse valle kur jam pertok njeri sme ngren,e pse kur ngrihem nje bote e tere me urren.....valle kjo eshte jete.??!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:34 pm

Dashuris i jan falur shpirta dashuris i jan falur jeta dashuris i jan falur te gjith vall kush e njohu dashurin e vertet?nje gje nuk arita ta kuptoj!kur cka i morem dashuris si shperblim?pervecse caste dhe koh plot vetmi,dikush mund te thot se jam njohur me dashuri por nuk besoj se di te flas reth saj sepse esht vetem nje si simbol dhe ne genjehemi per EGZISTENCEN E SAJ.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stigmataNumri i postimeve : 39
Age : 30
Registration date : 12/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:35 pm

Pse jemi te ndar dhe sjemi te bashkuar,
Pse Zoti na ka vrare, kaq shum jemi larguar.
Pse dy syt e mi po rrjedhin vetem lote,
Nga qe jemi larg dhe ste perkedhel dot.
Zemra ndjen dhembje dhe me sndjen gezim.
Sepse ti mungon ne krahrorin tim…!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
toni montana

avatar

Numri i postimeve : 38
Age : 28
Registration date : 11/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   12/3/2008, 7:35 pm

ne kete rast mami jot eshte ajo qe urren ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shkruaj nje poezi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arkiva e forumit :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: