ForumForum  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shkruaj nje poezi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
AI_CUNI_ATJE

avatar

Numri i postimeve : 967
Age : 31
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   15/2/2008, 1:00 am

EDHE ISHE EDHE JE,
EDHE SOT EDHE DJE,
EDHE NESER PADYSHIM,
TI DO JESH SHPIRTI IM...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
azrael

avatar

Numri i postimeve : 752
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   15/2/2008, 8:47 pm

shume te bukura..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rebel

avatar

Numri i postimeve : 16
Age : 27
Registration date : 03/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   19/2/2008, 9:15 pm

pran varrit te nje k*rve,po vajtonte nje ushtar
po vajtonjte dhe po qante,sderthte lot po derdhte far
spata fat moj tq*fsha motren,qe ste q*va pak me par
ti ushtar te mos qash,prane varrit te me rrish
po te jesh ushtar i zoti,hape varrin te me q*sh
dhe ushtari i hyn punes,sic i hyn turku s*mes
hapi varrin po cte shihte, k*rva brenda po u q*nte


Edituar pėr herė tė fundit nga jurgeni nė 20/2/2008, 2:37 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
jurgeni

avatar

Numri i postimeve : 1432
Age : 27
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   20/2/2008, 2:38 am

hahahahhaa sa e forte ajo. na lodhe duke e modifiku, here tjeter ver ate yllin qe te mos dallojne fjalet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
50Numri i postimeve : 1
Age : 38
Registration date : 15/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   20/2/2008, 4:43 pm

lajmerim; vdiq gamari im. varroset ne oren pese tek rruga me kthese, te gjithe duhet te merrni pjese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rexhi

avatar

Numri i postimeve : 444
Age : 28
Registration date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   20/2/2008, 9:03 pm

waw AI Cuni Atje ngjarje rrenqethese shumica e poezive te dashurise kane fund te hidhur por ngjarja me lart ishte renqethese !!!!!
me fal qe po dal nga tema por nje pyetje kisha do te jepte dikush jeten per dashurine????????????????????????????????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xhesib

avatar

Numri i postimeve : 216
Age : 27
Registration date : 29/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   21/2/2008, 1:14 am

edhe mua po me pelqekan.komplimente
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
didi

avatar

Numri i postimeve : 98
Age : 27
Registration date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   21/2/2008, 2:51 pm

bravo Mersin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AI_CUNI_ATJE

avatar

Numri i postimeve : 967
Age : 31
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   21/2/2008, 11:51 pm

TĖ JESH…

Tė jesh,
Duhet tė tė prekin,
Qė tė vėrtetojnė hipotezėn e rėnies dhe ringritjes…

Tė qeshėsh nėse do mundėsh,
Mes rrudhave tė thella tė pritjes,
Duke rrėzuar jargė tė lashta dhimbjesh,
Stuhi, pėrpėlitjesh.

Tė jesh,
Do tė thotė tė vjellėsh rininė nga goja e pleqėrisė,
Kujtimeve tė trishta tė rrėmosh.

T’i kėndosh kufomės tėnde psalme biblike.

Tė jesh,
Do tė thotė: Tė harrosh....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AI_CUNI_ATJE

avatar

Numri i postimeve : 967
Age : 31
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   21/2/2008, 11:55 pm

NDJEMĖ…FALMĖ…PĖRQAFOMĖ…

Unė
nuk tė nderova me emrin tim,
Ėshtė mbytur nė lotin e fjalės,
“poeti jot brilant”, i fėmijėrisė sime tė vogėl.
Unė, thinjat t’i shtova baba,
gabime bėra sa desha.
Me rrudhat e tua shtrirė dashurisė,
qava e qesha…

Ndjemė baba!
Nuk dita tė jem “pasqyra jote e madhe”,
shkėputur prej qiellit “sa njė gogėl”.
Falje, nuk kėrkova kur “gėnjeshtrat”,
si qilim,
mbi besimin tėnd i shtrova.
Kur vuajtjen dhe lodhjen tėnde,
gotave tė konjakut i harrova.

Sot,
kur netėt e mia,
gdhihen mbi fytyrėn e bijės sime tė njomė,
kujtoj dridhjet e tėndes zemėr.
Unė e di mirė baba,
ti, kurrė nuk mė ke mohuar,
e asnjėherė turpėruar prej timit emėr…

Edhe pse rinisė tėnde, pleqėri “ēmenduria” ime i dha,
Ndjemė!
Falmė!
Pėrqafomė…!

Unė tė dua baba…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AI_CUNI_ATJE

avatar

Numri i postimeve : 967
Age : 31
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   21/2/2008, 11:57 pm

JAM I YTI…

Jam i yti...
Pėshpėritje qė kaloi prej gojės,
mushkėrisė,
kėrthizės,
deri nė fundbarkun tim.
Ish zgjim i vdekur shekuj mė parė.
I dashurisė - rikthim.
“Jam i yti”,
ulėrin dėshira pėr ta shuar flakėn me zjarr.
Etjendezur, pėrpėlitesha nė tėndin pėrqafim...
“Jam i yti?”
Jo!
Ti, nuk je veē Dielli im...
Rrezelėshuar, harlisur mbi ankthin - mallkim.
“Unė jam i yti...”
Ish ėndėrr, makth, lojė e syve blu.
Zbret fundbarkut tim ėmbėl.
Dhe, si klithmė lėshohet qiejve tė tu.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
devil princessNumri i postimeve : 1067
Age : 26
Registration date : 10/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   22/2/2008, 12:01 am

MACE MACE PIS PIS PIS
CKA DOLLAPI QE LEVIZ
ESHTE MIU KOCO MIU
GJITHA PJATAT I LEPIU
I LEPIU MIR E MIR
FSHIU BUZET ME PESHQIR
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
cobain

avatar

Numri i postimeve : 42
Age : 51
Registration date : 20/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   22/2/2008, 12:08 am

Nje imazh shkeputur nga flatrat,
Ne toke tashme udheton vete,
Kemisha e grisur me arna
Reale,vetvete e vertete…
Kitara kerrus shpatullat
Me vjeshten tani u bashkuan,
Dhe syte e saj te perenduar,
Ne syte e tij perfunduan…
Ne cepin e tyre te erret,
nga brenda dicka ndricon...
qiriu i tyre i vetem,
me tinguj kitare kendon...
Dhe ecin mbi shinat e trenit,
perdore te kapur,shtrenguar
kendojne fjalet e refrenit,
Te dy,jo me te trishtuar...
E dua lirine e tyre,
aftesin per te qene te vendosur,
dhe dy silueta fytyre,
mbi njera tjetren tendosur...
Ashtu te shkrire ne vetvete,
e ardhmja tashme nuk tmerron,
e friken qe dikur prekje,
tashme ne heshtje e harron...kjo ehste nje krijim i nje shoqes time..e e shte e papar,,,ajo eshte nga tirana..un e cilesoj si jim morrisoni ne version femer dhe shqiptare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_metallica

avatar

Numri i postimeve : 1517
Age : 27
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   22/2/2008, 12:36 am

eni eee
e gjetem dhe jimin shqiptar haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pasion

avatar

Numri i postimeve : 4
Age : 28
Registration date : 21/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   22/2/2008, 1:22 am

>Te dua, me beso>Do te pres, mos harro.>Te lutem mos me ler te vuaj.>Te lutem mos shko me nje te huaj,>Kur e ke njerin qe te don,>Dhe vetem per ty po mendon.>Mbase keshtu te duket me mire,>Por jo, eshte me e veshtire.>Eja te une, jam ende ketu,>Ne nje skaj te botes jam tuj jetu.>Te pres me mall une ty,>Qe “TE DUA” te ma thuash ne sy.>Mos humb kohe, mos u mashtro,>Askush ne bote si une nuk te do.>Te lutem kete mos e harro.>Te lutem kete gje beso!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ermagedon

avatar

Numri i postimeve : 1630
Age : 27
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   22/2/2008, 1:50 am

Moj pasion a mund ta di se kush je se tani i kalove kornizat. Ate poezine aty siper (nese mun te quhet nje poezi dicka si ajo) e kam shkruar une. Ku e ke gjet? Ate vetem nje njeri e ka vec meje dhe ti nuk ka shance te jesh ai njeri. Jam i sigurt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dakli.all-up.com
cobain

avatar

Numri i postimeve : 42
Age : 51
Registration date : 20/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   22/2/2008, 1:46 pm

e ka me te futme me duket
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
azrael

avatar

Numri i postimeve : 752
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   22/2/2008, 6:19 pm

hahahhahaha lol
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
xhesib

avatar

Numri i postimeve : 216
Age : 27
Registration date : 29/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   23/2/2008, 2:12 am

mos je ti erald? Question Exclamation
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ermagedon

avatar

Numri i postimeve : 1630
Age : 27
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   23/2/2008, 2:19 am

Nuk te kuptova xhes?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dakli.all-up.com
Ermagedon

avatar

Numri i postimeve : 1630
Age : 27
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   23/2/2008, 2:20 am

U tani e kapa. Mos jam une pasion? Cne? Cme hyn ne pune te bej nje loje te tille. Nuk i sherben askujt. Po kjo Pasion na ka hyre mbrapsht ne forum. Po me ben lemsh edhe mua tani.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dakli.all-up.com
azrael

avatar

Numri i postimeve : 752
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   23/2/2008, 11:13 am

hiqe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ermagedon

avatar

Numri i postimeve : 1630
Age : 27
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   23/2/2008, 9:56 pm

Ca te heq? Pasion. kur nuk te kam heq ty, do hiqkam ate qe nuk ka thyer anjehere rregulloren.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dakli.all-up.com
azrael

avatar

Numri i postimeve : 752
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   26/2/2008, 8:58 pm

mu e di ti>te fala .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
JennY_Valo

avatar

Numri i postimeve : 424
Age : 27
Registration date : 20/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   26/2/2008, 9:19 pm

xhesib shkruajti:
mos je ti erald? Question Exclamation

te them te drejten edhe une kshtu mendova per nje moment sepse sapo dole ti offline nga msn-ja edhe ajo nuk me coi me mess. privat.
eee eriiii???????????? Question Exclamation Question Exclamation
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shkruaj nje poezi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arkiva e forumit :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: