ForumForum  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shkruaj nje poezi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
devil princessNumri i postimeve : 1067
Age : 26
Registration date : 10/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   26/2/2008, 10:44 pm

KARAMELE ZANA VJEN NGA TIRANA
NGA TIRANA NE PESHKOPI CA NR DO TI
UNA DUA TRESHIN MACJA KAPI VESHIN
VESHI U KEPUT MACJA RA NE KOLLTUK
KOLLTUKU U SHEMB MACJA U TREMB
TRENI U NIS MACJA U GRIS
TRENI NDALOI MACJA SHPETOI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_metallica

avatar

Numri i postimeve : 1517
Age : 27
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   26/2/2008, 11:12 pm

devil princess shkruajti:
KARAMELE ZANA VJEN NGA TIRANA
NGA TIRANA NE PESHKOPI CA NR DO TI
UNA DUA TRESHIN MACJA KAPI VESHIN
VESHI U KEPUT MACJA RA NE KOLLTUK
KOLLTUKU U SHEMB MACJA U TREMB
TRENI U NIS MACJA U GRIS
TRENI NDALOI MACJA SHPETOI


affraid affraid affraid affraid

vet e ke bere ??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Greta

avatar

Numri i postimeve : 560
Age : 26
Registration date : 25/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   26/2/2008, 11:14 pm

oh kete poezine e devil princess e recitoja shpesh kur kam qen ne kopesht ka kohe kjo pse se ksihe degjuar noi her ti adi qe ben ate pyetjen?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
fefe_metallica

avatar

Numri i postimeve : 1517
Age : 27
Registration date : 23/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   26/2/2008, 11:15 pm

haha
jo
hera e pare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ermagedon

avatar

Numri i postimeve : 1630
Age : 27
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   27/2/2008, 12:12 am

JennY_Valo shkruajti:
xhesib shkruajti:
mos je ti erald? Question Exclamation

te them te drejten edhe une kshtu mendova per nje moment sepse sapo dole ti offline nga msn-ja edhe ajo nuk me coi me mess. privat.
eee eriiii???????????? Question Exclamation Question Exclamation

Tani nuk po di ca te bej. Ajo nuk ka hyre me ne linje. Sikur ta perjashtoj nga forumi ju do thoni e perjashtoi se ishte ai vete. Sikur mos e perjashtoj do te thoni nuk e heq se eshte llogaria e tij. Nuk jam une jo. Po deshet mendoni edhe qe jam une se nuk me prish pune. Ishalla na viziton prap ajo pasion te na jape ndonje shpjegim me te hollesishem se me beri lemsh edhe mua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://dakli.all-up.com
JennY_Valo

avatar

Numri i postimeve : 424
Age : 27
Registration date : 20/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   27/2/2008, 3:41 pm

mos u bej lemsh ti re se te besoj une por per nje cast mendova per ty. une te vazhdoj me investigimet e mia apo do vazhdosh vet ti?? po lere ore gocen se ka ren keq ne sevda...hahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
azrael

avatar

Numri i postimeve : 752
Age : 26
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   27/2/2008, 6:18 pm

keni dal nga tema!!!!!!!!!kthejuni prape.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
jurgeni

avatar

Numri i postimeve : 1432
Age : 27
Registration date : 19/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   29/2/2008, 1:01 am

sa do e thoja Very Happy:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
pablo_escobar

avatar

Numri i postimeve : 294
Age : 28
Registration date : 28/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   1/3/2008, 8:05 pm

Mikona shkruajti:
E mora zemren time
E ndava ne dy pjese
Nje pjese ta dhashe ty
Si kujtim te dashurise te mbese

Mijera enderra per ty i thura
Neteve te pagjuma ne vetmi
Veē ty te doja i dashur
Ne zemren time ishe veē ti

Ti luajte me ndjenjat e mia
e vrave shpirtin tim
si nje gote e kristalte
me theve ēdo enderrim

Tani me thua se me do
Kerkon dhe gjysmen tjeter te zemres sime
Mos u lodh mos u mundo
Ajo tashme u be therrime

E nese te dukem e ftohte
e syte e mi s'kane me shkelqim
e ke fajin ti i dashur
qe u talle me dashurine
Me thuaj lule, kush valle,
Syve trishtim ju paska hedhur?
Qiellin tend, kush e ka vrare?
Diellin tend kush e ka vjedhur?

Kush ta vodhi ty blerimin!?
Vjeshta ndoshta, apo, kush!?
Mbi ata sy, kush guxoi!
Te hidhte uje porsi mbi prush?

Ne qofsha une, qofsha mallkuar
Le te paguaj per te gjitha
Ne ferr te digjem perveluar
Se te dashuroja s’dita.
(se kam bere une ne fakt, kusherira ime)a e mban mend,
kur dilnim te dy neper lendina,
mua me pelqenin lulet,
kurse ty,kokaina.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
elvis

avatar

Numri i postimeve : 4
Age : 28
Registration date : 03/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   3/3/2008, 3:40 pm

Tek ecnim buze detit ti me pyete : sa me dashuron .????????????
Une duke te pare ne syte e bukur e pa te folur ktheva koken duke pare detin ne pafundesin e tije.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
elvis

avatar

Numri i postimeve : 4
Age : 28
Registration date : 03/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   3/3/2008, 3:42 pm

I ulur buze detit rri dhe mendoj
Fetyra jote me shfaqet dhe e veshtroj
mundohem te prek te ledhatoj
por ti me zhdukesh e me ste shikoj.

O engjell i bukur
me e mira ne ket bot
per ty jo vetem syri
por dhe zemra derdhka LOT.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AI_CUNI_ATJE

avatar

Numri i postimeve : 967
Age : 31
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   3/3/2008, 3:49 pm

Pa ty kjo jetė me duket e ashper,pa ty qdo gjė me duket e vdekur,pa ty edhe dita ska mbarim,pa ty dhe yjet nuk kan te njejtin shkelqim.Pa ty vetem trishtim ka ne syt e mi,pa ty ndjehem gjithnji ne vetmi,pa ty jeten nuk me pelqen ta jetoj,pa ty vetem vdekjen e imagjinoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AI_CUNI_ATJE

avatar

Numri i postimeve : 967
Age : 31
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   3/3/2008, 3:49 pm

Nese heshtim te dy bashke edhe heshtja ka dy sy jane syte e zemres time qe te shohin vetem ty.Nese sta them dot me fjale se sa te dashuroj gjith fajin e ka natyra qe si dha zemres goje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
devil princessNumri i postimeve : 1067
Age : 26
Registration date : 10/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   3/3/2008, 4:26 pm

TE ISHE DIELL UNE PER TY BEHESHA QIELL
TE ISHE DET UNE PER TY BEHESHA FLETE
PO CFAJ KAM UNE TE SHNDERROHEM NE WC PER NJE M*T SI TY
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
del pieroNumri i postimeve : 234
Age : 28
Registration date : 04/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   7/3/2008, 6:39 pm

Bishti i maces
plot me lesh,
lexo letren e mos qesh.
Kur ta shohish macen mbi dru
kape per bishti
e mendo per mu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
del pieroNumri i postimeve : 234
Age : 28
Registration date : 04/03/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   7/3/2008, 6:40 pm

Nese me tradhton
tu prishte telefoni,
kur te dalesh te rruga
te shkelte kamijoni.
Nese nuk me do,
te vrafte perendia,
kur te dalesh te udhekryqi
mos u kethefsh te shpia!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
El_ninjo

avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 28
Registration date : 01/02/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   7/3/2008, 10:48 pm

CELESI KOPIL
Celesi turret ne gjykate,
dhembet mpreh porsi shpate,zgjat turirin si urith:
-Pse kopil,-shton urte e bute,- pse jo brava prostitute?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.gjimnazistet.tk
dankan

avatar

Numri i postimeve : 8
Age : 29
Registration date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   8/3/2008, 1:51 pm

Fundi

Ky eshte fundi
Mike terheqese
Ky eshte fundi
Mikja ime e vetme, fundi
I projekteve tona, fundi
I gjithe realitetit egzistent, fundi
Asnje siguri as goditje te befasishme, fundi
Syte e mi nuk do te puthin me te tutė
Perpiqu te imagjinosh
Lirine e shfrenuar
Kerkimin e deshperuar
Te prekjes te nje te panjohuri
Ne nje toke te shkrete
Vuajtja jote endet ne kerkim ushqimi
Nder tokave anti-krisht
Midis shikimeve idiote e femijesh te cmendur
I gjithe gjeneracioni i ri eshte i cmendur
Dhe nuk ben tjeter vecse te prese permbytjet e veres
Rreziku ben si spond per qytetin
Te leshuar drejt autostrades perendimore
Ne kurrizin e shpifur te gjarperit
Deri tek liqeni
Liqeni mijevjecar
gjarperi eshte i gjate
Shtate milje
Mos ki frike nga ai
Eshte i vjeter, ka reflekse te ngadalta
Dhe lekurat e ngrira
Perendimi eshte zgjidhja me e mire
Eshte toka e drejte
Transferohemi atje dhe nuk mendojme per kusurin
Autobuzi blu
I bjen notave te thirrjes
Autobuz i trishtuar
Germezon timbrat e senjalit tone
Ku dreqin do na coje shoferi
Vrasesi u zgjua para mengjesit
Veshi cizmet
Dhe vodhi nje maske ne galerine e gjerave te vjetra
Keshtu i maskuar vertitej neper koridore
Duke kalur nga foleja e motres
Dhe nga strofkulla e vellait
Sillej midis salloneve
Me ne fund gjeti deren e duhur
Dhe pergjoi brenda
"Baba?"
"PO bir!"
"Dua te vras!"
"Nene dua te ...!"
Hajde shpirt shfrytezo kete rast me ne
Mos e le te iki
Merre kete fat me ne
Dhe leshohu midis kraheve te sedileve
te autobuzit blu
Autobuz blu, autobuz i trishte
Ky eshte fundi, mikja ime terheqese
Jemi ne fund, mikja ime, fundi
Me vjen keq te te hap prangat
Edhe pse do te kishe prere duart, se sa te me
ndiqje
Ja ku fiken qeshjet dhe genjeshtrat jo-ofenduese
Skaduan netet e lejuara per te vdekur
Ky eshte me te vertete fundi ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dankan

avatar

Numri i postimeve : 8
Age : 29
Registration date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   8/3/2008, 1:52 pm

Thenie nga Jim Morrison

Kur nga gjumi do zgjohesh dhe nuk do shohesh me diellin: O do te kesh vdekur, o je dielli vete! (Jim Morrison)

Ne se do te jetosh tere jeten duke u terhequr zvarre si nje krimb, me mire ngrihu dhe vdis!(Jim Morrison)

E vetmja menyre per tu ndjere dikush, eshte te jesh vetvetja!(Jim Morrison)

Me mire nje e vertete e trishtuar, sesa nje genjeshter e bukur.(Jim Morrison)

Jeto jeten minut per minut , sikur te ishte i fundit!(Jim Morrison)

Nje dite qaja , sepse nuk kisha kepuce! Por kur pashe dike pa kembe pushova se qari!(Jim Morrison)

Thone qe duke gabuar , meson! Atehere lermeni te gaboj!(Jim Morrison)

Nuk mund te thuhet qe ke jetuar, nese me pare nuk ke provuar ate qe eshte e ndaluar!(Jim Morrison)

Kush nuk njeh dhimbjen, nuk mund te qesh mbi ate qe vuan!(Jim Morrison)

Dyshimet i krijon liria!(Jim Morrison)

Endrrat jane si yjet, mjafton te ngresh koken lart dhe jane gjithmone atje!(Jim Morrison)

Kur te vdes do te iki ne parajse, sepse ferrin e kam jetuar!(Jim Morrison)

Nuk ka rendesi nese dicka eshte e vertete, e rendesishmja te besosh!(Jim Morrison)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dankan

avatar

Numri i postimeve : 8
Age : 29
Registration date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   8/3/2008, 1:53 pm

Thenie nga Jim Morrison

-E mendoj veten si nje qenie te ndjeshme, por me nje shpirt kllouni qe me detyron te perdhos momentet me te rendesishme te jetes sime. Nje hero i rreme, nje shaka qe perendite me kane bere.

-Buzeqesh edhe pse buzeqeshja juaj eshte e trishtueshme, sepse me e trishtueshme se nje buzeqeshje e trishtueshme, eshte trishtimi kur s'buzeqesh kurre.

-Preferoj te digjem shpejt,sesa te shuhem ngadale!

-Asnjeri nga ne nuk ka nje pale krah, por vetem kush enderron meson te fluturoj!

-Mos fol kurre per paqe dhe dashuri: Nje burre ka provuar dhe e kane gozhduar!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dankan

avatar

Numri i postimeve : 8
Age : 29
Registration date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   8/3/2008, 1:53 pm

E DI SE Ē’BEJ

Ē’BEN TI KETU?
Ē’DO?
A DESHE MUZIKE?
NE MUND TE MUZIKTOJME

POR TI DO ME SHUME
TI DO DIĒ DHE DIKE TE RI
A KAM TE DREJTE?
MENDOJ SE PO
E DI SE Ē’DO
TI DO EKSTAZE
DESHIRE DHE ENDRRA

GJERAT QE NUK JANE KREJTESISHT ASHTU SIĒ DUKEN
UNE TE UDHEHEQI KENDEJ, AI TE TERHEQ ANDEJ
NUK PO I KENDOJ NJE VASHE IMAGJINARE
PO TE FLAS TY, VETES SIME
LE TA RIKRIJOJME BOTEN
PALLATI I SHTATZENISE PO DIGJET

SHIKO. PERCILLE SI DIGJET
NGROHU NE THENGJILLIN E VALE

JE TEPER E RE PER TE QENE E MOSHUAR
DHE S’KE NEVOJE PER TE TE KESHILLUAR
DO T’I SHOHESH GJERAT ASHTU SIĒ JANE
TI ME PERPIKMERI E DI SE Ē’BEJ
GJITHĒKA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dankan

avatar

Numri i postimeve : 8
Age : 29
Registration date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   8/3/2008, 1:54 pm

Thenie nga Jim Morrison

Ndonjehere nuk mjafton nje jete per te fshire nje moment, por mjafton nje moment per te fshire nje jete.

Te jetosh pa provuar, do te thote te qendrosh me dyshimin se do t'ia kishe dale.

Pas gjakut te tij, gjeja me e mire qe mund te bej nje mashkull, eshte te derdh nje pike loti.

Ka nga ata qe presin shiun per te mos qare vetem.

Vetmia eshte te degjosh eren dhe te mos mundesh tua tregosh te tjereve.

Te jesh ne humor nuk do te thote patjeter te jesh i lumtur, nganjehere ke nevoje te qeshesh, te besh shaka, per te mos ndjere se brenda ke deshire te qash.

Nqs je i trishtuar dhe do te vdesesh, mendo per ata qe kane vdekur e deshen te jetonin, por duhet te vdisnin.

Shpirti i nje njeriu eshte i fshehur ne shikimin e tij, prandaj kemi frike te na shohin ne sy.

Nuk eshte i forte ai qe nuk bie, por ai qe bie e ka fuqine te ringrihet.

Mos u pendo per dicka qe ke bere, sepse kur e ke bere ke qene i lumtur.

Jeto cdo gje te vogel te jetes tende, sepse nje dite, keto gjera te vogla do te te duken te medha.

Jeta eshte nje aventure e madhe nga e cila askush nuk ka dale i gjalle.

Do te ndaloj se dashuruari atehere kur nje piktor shurdh do te mund te pikturoje zhurmen e renies se nje petali trendafili mbi dyshemene prej kristali te nje keshtjelle qe ska ekzistuar kurre.

Nqs te thone se dashuria eshte nje enderr, enderro por mos u cudit nese zgjohesh duke qare.

Mos jeto me friken se do te vdesesh, por vdis me gezimin qe ke jetuar.

Cdo njeri prej nesh ka nje pale krahe, por vetem kush enderron meson te fluturoje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dankan

avatar

Numri i postimeve : 8
Age : 29
Registration date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   8/3/2008, 1:55 pm

FUQI

Unė mund tė bllokoj tokėn nė
Trajektoren e saj. Isha unė ai qė
hoqi makinat blu.


Unė mund tė bėhem i padukshėm apo i vogėl.
Unė mund tė bėhem gjigand & i pasur dhe tė arrij
gjėrat mė ekstreme. Unė mund tė ndryshoj
ecjen e natyrės.
Unė mund udhėtoj kudo nė
hapsirė dhe nė kohė.
Unė mund tė zgjoj tė vdekurit.
Unė mund tė ndej gjėrat e botėve tė tjera,
nė thellėsi tė mendjes sime,
& tė mendjes tė tė tjerėve.


Unė mundem.


Unė jam.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dankan

avatar

Numri i postimeve : 8
Age : 29
Registration date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   8/3/2008, 1:55 pm

BALADA E MORRISONIT

Errėsirė. Natė
Po digjem qė t’ju ndrit
T’ju shihni njėri-tjetrit pak fytyrat
T’u shquani sendeve mė mirė ngjyrat
Se bota ėshtė e vogėl
Dhe jeta ėshtė e gjatė

Errėsirė. Natė
E dashur,
Po digjem pambarim
Sa tė jetojnė peshqit… detet… dheu
Akujt milionavjeēarė tė Antarktidės
Do digjem ti tregoj ndėrgjegjen Amerikės.

E dashur, ēome lart posi pishtar
Tė lutem, ngremė ti kėshtu
Pėrmbi ēdo grataēiel!
Po digjem unė – njė…
Tek djegin mijėra nxėnės nė Vietnam
Ku flaka shkon nė qiell.

E dashur, a mė njeh?
Jam Morrisoni yt…
Po Morrisoni jam.

Mė shpjer ti gjithkund!
Nė Majami dhe nė Alaska.
Futmė kėshtu siē jam
Urė nė flakė
Galeritė e thella nė Nevada
Ku lozin me kėrpudha Xhonsonėt
maskeradė

Jam njė kamin i ndezur
Por ti prej frikės mos m’u zbeh
Ty, jo … s’do tė pėrzhit aspak
Digjem veē ti tregoj ndėrgjegjen
Amerikės

Tė lutem ngremė sa mė lart.


E dashur!
Kur tė mė djegė zjarri sytė
Ti do tė zbulosh sa bukur ndritin
yjtė


E dashur!
Kur tė bėhem hi dhe pluhur
Ti do ta ndjesh me ē’mall tė paskam
puthur

E dashur!
Kur tė mos ma dėgjosh mė zėnė
Ti do ta shohėsh sa njeri… kam
qėnė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dankan

avatar

Numri i postimeve : 8
Age : 29
Registration date : 30/01/2008

MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   8/3/2008, 1:56 pm

Thenie nga Jim Morrison

1. Prapa ēdo loje ekziston ideali i vdekjes.

2.Te gjithe kerkojne nje mik, por asnje nuk provon te behet i tille.

3. Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ose dielli je ti, ose ke vdekur.

4. Perse nuk na lejojne te dashurojme ...X vjeē kur mund te vdesim ne ēdo moshe?!

5. Nuk ju kerkova une te me lindni, ndaj me lini te jetoj. -

6. Dikush pret shiun per te mos qare vetem. -

7. Jeta eshte veē nje enderr ne rrugen e vdekjes

8. Uroj qe kur te vdes te shkoj ne parajse, sepse ferrin e jetova ketu. -

9. Dashuria eshte gezimi i qenies 2, tmerri qe mbetesh 1, frika qe behesh 3. -

10. Nese juve ju mugon dikush ne bote, per mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL!

11. Mos qaj!!! Sepse ne bote ekziston gjithnje nje person qe jeton per buzeqeshjen tende. - Shume e vertete edhe per mua ne fakt dhe e di qe kam nje person te tille
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shkruaj nje poezi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shkruaj nje poezi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arkiva e forumit :: Arkiva e forumit-
Kėrce tek: